19 stycznia 2024, 11:10 - Zabrze (boisko treningowe Koksownik)
Górnik Zabrze 2-3 MFK Karviná
Damian Rasak 63, Andrija Ražnatović 65 (s) - Adeleke Akinyemi 14, Amar Memić 17, Martin Doležal 89

Górnik Zabrze: (I połowa) Daniel Bielica - Michal Sipľak, Rafał Janicki, Dominik Szala, Kacper Capiga, Mateusz Kulig, Filipe Nascimento (40 Norbert Barczak), Szymon Czyż, Adrián Kaprálik, Lukas Podolski, Sebastian Musiolik. (II połowa) Michał Szromnik - Erik Janža, Kóstas Triantafyllópoulos, Kryspin Szcześniak (67 Norbert Barczak), Boris Sekulić, Dani Pacheco, Damian Rasak, Norbert Barczak (64 Lawrence Ennali), Paweł Olkowski, Mateusz Chmarek, Piotr Krawczyk.

MFK Karviná: (I połowa) 77. Dominik Holec - 37. Dávid Krčík, 4. Aboubacar Traoré, 33. Kaka, 11. Andrija Ražnatović - 99. Amar Memić, 6. Sebastian Boháč, 2. David Moses, 3. Emmanuel Ayaosi, 17. Martin Regáli - 19. Adeleke Akinyemi. (II połowa) 77. Dominik Holec - Matej Čurma, Jaroslav Svozil, Jiří Bederka, 11. Andrija Ražnatović - Alex Iván, Dominik Žák, Lukáš Budínský, Lucky Ezeh, Papalélé - Martin Doležal.

żółte kartki: Barczak, Sipľak, Sekulić - Ražnatović.

W meczu sparingowym Górnik Zabrze przegrał 2-3 (0-2) z 14. drużyną czeskiej ekstraklasy - MFK Karviná.

W Górniku zagrał m.in. Mateusz Kulig z rezerw.

W Karvinie wystąpili m.in. Dominik Holec (kiedyś Raków Częstochowa i Lech Poznań) i Martin Doležal (w przeszłości Zagłębie Lubin).

źródło: własne

Dodano: 19 stycznia 2024, 12:59:03

L14 mp - 19 stycznia 2024, 13:00:32 - *.centertel.pl
Szkoda gola w końcówce bo mecz spokojnie można było zremisować. Szkoda pierwszej połowy ale w drugiej weszli podstawowi i poziom się wyrównał sparingi z Czechami nigdy nie były łatwe ważne żeby Piasta ograć.

asd - 19 stycznia 2024, 13:04:15 - *.centertel.pl
Filipe Nascimento z kontuzją?

emeryt - 19 stycznia 2024, 13:17:39 - *.dynamic.chello.pl
Czy Górnik postara się o napastnika?, czy będzie czekać kiedy to Górnik przegra 2 - 3 mecze, znajdzie się w strefie zagrożonej i wówczas w klubie powstanie larum, by na gwałt poszukać kogoś, kto będzie łaskaw coś strzelić. W dalszym ciągu trwa niemoc i prowizorka.

FcKarvina1 - 19 stycznia 2024, 13:44:06 - *.204.12.166.mobile.internet.t-mobile.pl
Dziękuję i Dobranoc

Hipp85 - 19 stycznia 2024, 13:49:51 - *.centertel.pl
Dzisiejszy sparing to dobre przetarcie dla szerokiej kadry Górnika przed obozem w Turcji i szansa dla kilku młodych piłkarzy na pokazanie się trenerowi Urbanowi. A wynikiem niezdrowo jarać będą się tylko kibice pewnego klubiku z Gliwic:-)

Jontek - 19 stycznia 2024, 13:58:15 - *.centertel.pl
Dobry wynik Czeska liga jest kilkakrotnie mocniejsza od ekstraklasiny!

ZIENIU - 19 stycznia 2024, 13:59:28 - *.10.208.53
Co roku polski klub dostaje baty od 2 ligowej Karviny

Piast GKS - 19 stycznia 2024, 14:17:36 - *.253.97.206

Długi Górnika od 2011 roku: 143 mln. Strata spółki „Stadion w Zabrzu”: 100 mln. Koszt stadionu: 326 mln. Koszt czwartej trybuny: 46 mln. Dług miasta: 780 milionów. Jakoś mnie to nie dziwi.

... - 19 stycznia 2024, 15:05:04 - *.multi.internet.cyfrowypolsat.pl
Piast Gliwice jest coraz bardziej zadłużony poczytajcie sobie w internecie o długach Piasta i o zyskach w dniu meczu które praktycznie są zerowe ponieważ na mecze przychodzi po 3 tys. kibiców. Piast = klub z długami klub bez kibiców.

Tomi - 19 stycznia 2024, 16:47:56 - *.centertel.pl