19 listopada 2023, 19:53:26 - bartekwr9
eME: Artur Pikk zagrał w reprezentacji Estonii

Artur Pikk z Odry Opole zagrał w reprezentacji Estonii w przegranym 0-2 (0-1) wyjazdowym meczu 10. kolejki grupy F eliminacji mistrzostw Europy ze Szwecją.

19 listopada 2023, 18:00 - Solna (Friends Arena)
Szwecja 2-0 Estonia
Viktor Claesson 22, Emil Forsberg 55

żółte kartki: Filip Helander - Märten Kuusk, Markus Poom.

sędziował: Fabio Maresca (Włochy).
widzów: 11 201.

Pikk zszedł z boiska w 84. minucie, a zastąpił go Alex Tamm. Na ławce Szwecji cały mecz spędził zawodnik Pogoni Szczecin Linus Wahlqvist.

W składzie reprezentacji Estonii znaleźli się zawodnicy grający w przeszłości w polskich klubach. Bogdan Vaštšuk (Stal Mielec) grał do 56. minuty, gdy zastąpił go Vlasiy Sinyavskiy, Joonas Tamm (Korona Kielce) do 62. minuty, gdy zmienił go Märten Kuusk, a Sergei Zenjov (Cracovia) wszedł na boisko w 56. minucie, gdy zszedł z niego Georgi Tunjov. Na ławce gości pozostał Matvei Igonen (Podbeskidzie Bielsko-Biała). Z powodu kontuzji poza kadrą meczową znaleźli się Ken Kallaste (Górnik Zabrze, Korona Kielce, GKS Tychy) oraz Henrik Ojamaa (Legia Warszawa, Miedź Legnica, Widzew Łódź).