17 listopada 2023, 22:38:06 - LukaszR
eME: Gol Erika Janžy i występ Mihy Blažicia w reprezentacji Słowenii. Awans Danii do ME

Erik Janža (Górnik Zabrze) strzelił gola dla reprezentacji Słowenii w przegranym 1-2 (1-1) spotkaniu 9. kolejki grupy H eliminacji mistrzostw Europy z Danią. W zespole gości zagrał również Miha Blažič (Lech Poznań). Dzięki tej wygranej gospodarze zapewnili sobie udział w turnieju finałowym przyszłorocznych mistrzostw Europy.

17 listopada 2023, 20:45 - Kopenhaga (Parken)
Dania 2-1 Słowenia
Joakim Mæhle 26, Thomas Delaney 54 - Erik Janža 30

żółte kartki: Christian Nørgaard - Timi Max Elšnik.

sędziował: José María Sánchez Martínez (Hiszpania).
widzów: 35 608.

Blažič rozegrał pełne spotkanie, a Janža grał do 62. minuty, kiedy zmienił go Vanja Drkušić. Cały mecz na ławce reprezentacji Słowenii spędził Luka Zahovič (Pogoń Szczecin), a Benjamin Verbič (w przeszłości Legia Warszawa) grał do 73. minuty, gdy zastąpił go Sandi Lovrić.

6. San Marino         9  0  2-29

Dania jest 13. zespołem, który zapewnił sobie udział w przyszłorocznych mistrzostwach Europy w Niemczech. Pozostali uczestnicy to Niemcy, Portugalia, Francja, Belgia, Turcja, Hiszpania, Szkocja, Austria, Anglia, Węgry, Słowacja i Albania.