15 października 2023, 12:09:22 - dwieladek
Drużyna Macieja Skorży w finale japońskiego Pucharu Ligi

Prowadzone przez Macieja Skorżę japońskie Urawa Red Diamonds wygrały 2-0 (0-0) w rewanżowym meczu 1/2 finału japońskiego Pucharu Ligi z Yokohama F. Marinos i awansowały do finału rozgrywek. W pierwszym meczu zespół polskiego trenera przegrał 0-1 (0-0).

15 października 2023, 10:00 - Saitama (Saitama Stadium 2002)
Urawa Red Diamonds 2-0 Yokohama F. Marinos
Alexander Scholz 63 (k), 90 (k)

żółte kartki: Takuya Ogiwara, José Kanté - Élber, Asahi Uenaka.

sędziował: Ryō Tanimoto.
widzów: 29 504.

W drużynie gospodarzy José Kanté (w przeszłości Górnik Zabrze, Wisła Płock i Legia Warszawa) rozegrał całe spotkanie.

Finał odbędzie się 4 listopada w Tokio, a rywalem Urawy będzie Avispa Fukuoka.

Umberto - 15 października 2023, 12:14:39 - *.neoplus.adsl.tpnet.pl
"Wygrały"?

golf - 15 października 2023, 12:30:26 - *.play-internet.pl
Skoro diamenty to wygrały.

GórnikFan - 15 października 2023, 12:31:39 - *.215.207.197-internet.zabrze.debacom.pl
@Umberto - tak, "Czerwone diamenty" wygrały

Haxito - 15 października 2023, 13:04:54 - *.dynamic.chello.pl
@Umberto Tak, wygrały. Podobnie jak Szombierki wygrały. Masz liczbę mnogą w nazwie, więc o co ci chodzi?

Szogun - 15 października 2023, 13:30:04 - *.106.152.65
Gdyby nie wygrały, to by przegrały, a tak to zwycięzyły!

Zygmunt - 15 października 2023, 13:44:40 - *.net.autocom.pl
a kto panie "@Eaton tworzy drużyny, kluby ludzie czy rzeczy?
po prostu odnosisz się do odmiany zwykłego rzeczownika w języku polskim według zasad gramatycznych jakie obowiązują

Specu - 15 października 2023, 13:58:12 - *.dynamic.gprs.plus.pl
Ciekawe. W sumie Urawa Red Diamonds, więc nie powinno być, że wygrała? W końcu chodzi o Urawę, Red Diamonds to drugi człon. Co innego, jak nazwa jest na początku, a na końcu, więc porównanie z Szombierkami nietrafione. To wg mnie tak jakby powiedzieć "Borussia Dortmund wygrał" bo Dortmund na końcu. Albo "Wisła Kraków" wygrał, itd.

dfg - 15 października 2023, 14:46:07 - *.play-internet.pl
@Specu - tylko że tutaj pierwszy człon określa lokalizację, a drugi jest nazwą klubu.

TNT - 15 października 2023, 15:05:25 - *.net.autocom.pl