29 października 2022, 12:41:11 - Pawel97
Filip Kurto obronił rzut karny

Filip Kurto obronił rzut karny w przegranym przez jego Macarthur FC 2-3 (1-2) meczu 4. kolejki australijskiej ekstraklasy z Sydney FC.

29 października 2022, 10:45 - Sydney (Campbelltown Stadium)
Macarthur FC 2-3 Sydney FC
Matthew Millar 16, Anthony Carter 87 - Patrick Wood 14, Róbert Mak 45, Adrian Segecic 83

żółte kartki: Patrick Yazbek, Patrick Wood, Paulo Retre (Sydney).
czerwona kartka: Jonathan Aspropotamitis (37. minuta, Macarthur, za faul taktyczny).

sędziował: Alexander King.
widzów: 7021.

W 14. minucie Róbert Mak (Sydney) nie wykorzystał rzutu karnego (Filip Kurto obronił).

Kurto rozegrał całe spotkanie. W drużynie gospodarzy były zawodnik Wisły Płock Jake McGing pojawił się na boisku w przerwie, zastępując Kearyna Baccusa.

Macarthur zajmuje piąte miejsce w tabeli z dorobkiem pięciu punktów.

kibol - 29 października 2022, 12:48:47 - *.pa.vic.optusnet.com.au
Bylem na meczu. Zadna bramka z Jego winy. Dwoil sie i troil. Z ciekawostek, w Sydney FC gral mlody pilkarz polskiego pochodzenia Jaiden Kucharski. Warto by PZPN rowniez interesowal sie Oceania. By nie bylo jak z Slonina.

jeziorak - 29 października 2022, 17:53:22 - *.184.241.219.ipv4.supernova.orange.pl
@kibol jak oceniasz mecz australijskiej mls do meczy polskiej ekstralasy?

kibol - 30 października 2022, 2:53:16 - *.pa.vic.optusnet.com.au
A League jest dość porównywalna. Aczkolwiek pojedyñczy gracze są lepsi. Taki Nani przykładowo by nigdy nie zagrał w Ekstraklasie. Gra tu też wielu reprezentantów Australii, którzy wolą grać na miejscu za przyzwoitą kasę, zamiast się tułać po Europie.

Kris85 - 31 października 2022, 16:03:10 - *.ip4.superloop.com
Ekstraklasa jest troche lepsza od A-League. Do Australii latwiej sciagnac pilkarzy z nazwiskiem pod koniec kariery z racji silnej waluty oraz pogody. Tylko ze A-League to jest wlasnie tylko liga dla emerytow nie produkujaca zadnych talentow. Z Ekstralasy mimo wszystko caly czas przechodza pilkarze do silnych lig w Europie. Tutaj to ma miejsce raz na 2-3 lata.