8 sierpnia 2021, 20:58:21 - LukaszL
Wygrana Rubinu w lidze

Rubin Kazań, który jest rywalem Rakowa Częstochowa w III rundzie eliminacji Ligi Konferencji Europy, wygrał u siebie 2-1 (0-1) z Achmatem Grozny w meczu trzeciej kolejki rosyjskiej ekstraklasy.

8 sierpnia 2021, 19:00 - Kazań (Ak Bars Ariena)
Rubin Kazań 2-1 Achmat Grozny
Sead Hakšabanović 58, Gabriel Iancu 86 (s) - Daniił Utkin 30

Rubin: 22. Jurij Diupin - 31. Gieorgij Zotow (46, 20. Władisław Ignatjew), 5. Filip Uremović, 4. Silvije Begić, 77. Ilja Samosznikow - 99. Sead Hakšabanović, 6. Hwang In-beom (67, 14. Michaił Kostiukow), 28. Oliver Abildgaard, 10. Darko Jevtić (87, 38. Leon Musajew), 21. Chwicza Kwaracchelia - 9. Đorđe Despotović (15, 19. Iwan Ignatijew; 87, 7. Sołtmurad Bakajew).

żółte kartki: Gieorgij Zotow, Filip Uremović, Darko Jevtić, Silvije Begić - Marat Bystrow, Mohamed Konaté, Witalij Łyscow, Zoran Nižić.
czerwona kartka: Giorgi Szelija (55. minuta, Achmat, za faul taktyczny).

sędziował: Pawieł Kukujan (Soczi).
widzów: 8147.

Do 87. minuty w zespole gospodarzy grał Darko Jevtić (kiedyś Lech Poznań), gdy zmienił go Leon Musajew. W 67. minucie na boisku w drużynie gości pojawił się Gabriel Iancu (w przeszłości Termalica Bruk-Bet Nieciecza), który zmienił Jewgienija Charina, zaś Konrad Michalak znalazł się poza kadrą.

Pierwsze spotkanie Rakowa z Rubinem zakończyło się remisem 0-0. Rewanż zostanie rozegrany 12 sierpnia o godz. 18:00 w Kazaniu. Zwycięzca tego dwumeczu zmierzy się w IV rundzie z lepszym z pary KAA Gent (Belgia) - RFS Ryga (Łotwa). W pierwszym spotkaniu był remis 2-2.

Rubin zajmuje obecnie drugie miejsce w tabeli z dorobkiem dziewięciu punktów, zaś Achmat znajduje się na 12. miejscu z trzema punktami na koncie.

janek - 8 sierpnia 2021, 21:10:20 - *.dynamic.chello.pl
Raków bardzo ciężkie zadanie ale całym sercem za nimi. Potrafią grać co trzy dni w przeciwieństwie do mitomanów ze stolycy.

Broda - 8 sierpnia 2021, 21:20:03 - *.ap-media.pl
Ciekawe, czy numerki już na mecz z Rakowem sobie narysowali :P

mm - 8 sierpnia 2021, 21:46:52 - *.devs.futuro.pl
@Broda Już wiedzą,że zmywalne pisaki z aliexpres nie nadają się do robienia koszulek meczowych!

BOT - 8 sierpnia 2021, 22:11:04 - *.204.22.116.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl
Rubin goli wszystkich w silnej premier lidze, ale z Rakowem nie dał rady wygrać. Mam nadzieję, że po rewanżu z nami będzie mógł się skupić już tylko na rozgrywkach w Rosji. Oczywiście nie będzie łatwo, ale Raków mam moc i jest wiara w zwycięstwo!

BOT - 8 sierpnia 2021, 22:14:42 - *.204.22.116.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl

dobtytowar - 8 sierpnia 2021, 23:42:09 - *.neoplus.adsl.tpnet.pl
Głupiś Jasiu, oj głupiś.

BeeSKa - 9 sierpnia 2021, 0:37:10 - *.252.61.15
@BOT,
Są w Rosji lepsze zespoły niż Rubin. Jednak to oni są murowanym faworytem do awansu. Raków zagrał do tej pory trzy bardzo słabe spotkania i wątpię aby w Rosji się to zmieniło.
Życzę wygranej, ale na razie nic nie wskazuje aby Raków zagrał lepiej niż dotychczas.

BeeSKa - 9 sierpnia 2021, 0:42:15 - *.252.61.15
@janek,
Co ma wspólnego Legia z meczami Rakowa w el. Ligi Konferencji?
Oni grają dwa szczeble wyżej w el.LM z zespołem więcej wartym od połowy całej naszej ligi.

Polak - 9 sierpnia 2021, 9:57:18 - *.30.146.10
rubin i raków wygrali 2-1 więc obaj mają dobre nastroje. rubin może olać LK i skupić się w walce w lidze ale zobaczymy. Stawiam 0-0 i karne xD

Bir bir - 9 sierpnia 2021, 12:00:34 - *.dynamic.gprs.plus.pl
Ten gruzin z Rubina wymiata. Szkoda, ze nasze kluby, w ogole nie wyciągają pilkarzy z ligi gruzinskiej. Tam duzo mlodych technicznych, utalentowanych graczy za stosunkowa niską cene wzgledem umiejętności