22 lipca 2021, 22:52:27 - gabrielba
Remis na inaugurację

Pogoń Szczecin zremisowała 0-0 w pierwszym meczu II rundy eliminacji Ligi Konferencji Europy z chorwackim NK Osijek. Rewanż zostanie rozegrany 29 lipca o godz. 21:00 w Osijeku.

Goście pierwszy strzał oddali już w 2. minucie - Ramón Miérez dostał podanie w "szesnastkę", przełożył sobie piłkę na prawą nogę i posłał podkręconą piłkę obok słupka. Pogoń odpowiedziała pięć minut później. Kacper Kozłowski świetnie podał prostopadle na wolne pole do Luki Zahoviča, ten wycofał do wbiegającego w pole karne reprezentanta Polski, a ze zbyt cofniętej piłki Kozłowski uderzył prosto w bramkarza. Bramce Chorwatów zza pola karnego próbował jeszcze po krótkim rozegraniu rzutu wolnego zagrozić Rafał Kurzawa, ale uderzył w trybunę.

W 55. minucie ze skrzydła do środka pola zbiegł Kurzawa, lecz jego uderzenie z lewej nogi zostało zablokowane przez jednego z obrońców Osijeku. Chwilę później goście wykonywali rzut wolny kilka metrów przed polem karnym Pogoni, lecz piłka po strzale Damjana Bohara powędrowała nad bramkę miejscowych. W 71. minucie tuż po wejściu z ławki rezerwowych w pole karne wbiegł Amer Hiroš. Minął jednego rywala, ale Benedikt Zech wślizgiem w ostatniej chwili uniemożliwił oddanie strzału. Dwanaście minut przed zakończeniem meczu Alexander Gorgon wypatrzył podaniem Kowalczyka, lecz z jego strzałem bez problemów poradził sobie Ivica Ivušić. Tuż przed końcem spotkania stratę w środku pola zanotował Kóstas Triantafyllópoulos, z piłką pobiegł Hiroš, lecz Damian Dąbrowski wślizgiem wybił futbolówkę na rzut rożny.

22 lipca 2021, 21:00 - Szczecin (Stadion im. Floriana Krygiera)
Pogoń Szczecin 0-0 NK Osijek

Pogoń: 1. Dante Stipica - 2. Jakub Bartkowski, 13. Kóstas Triantafyllópoulos, 23. Benedikt Zech, 97. Luís Mata - 27. Sebastian Kowalczyk (80, 14. Kamil Drygas), 8. Damian Dąbrowski, 64. Kacper Kozłowski (68, 21. Jean Carlos Silva), 20. Alexander Gorgon, 7. Rafał Kurzawa - 10. Luka Zahovič (81, 9. Piotr Parzyszek).

Osijek: 1. Ivica Ivušić - 77. Mato Miloš (82, 37. Šime Gržan), 22. Danijel Lončar, 21. Mile Škorić, 98. Jewhen Czeberko, 20. Mario Jurčević - 5. László Kleinheisler (58, 25. Marin Pilj), 7. Vedran Jugović (70, 6. Darko Nejašmić), 19. Mihael Žaper, 39. Damjan Bohar (70, 10. Amer Hiroš) - 13. Ramón Miérez (82, 73. Antonio Mance).

żółte kartki: Kurzawa - Hiroš.

sędziował: Horațiu Mircea Feșnic (Rumunia).
widzów: 6615.

W prowadzonym przez byłego szkoleniowca Lecha Poznań Nenada Bjelicę Osijeku zagrali byli zawodnicy polskich klubów - Damjan Bohar (Zagłębie Lubin) i Mato Miloš (Lechia Gdańsk). Na ławce usiadł z kolei Marko Malenica (Lech Poznań), a poza kadrą pozostał Ivan Fiolić (Cracovia).

Liga Konferencji Europy 2021/2022

finlandczy - 22 lipca 2021, 22:54:09 - *.dynamic.chello.pl
pytanie do Borka i Żewłakowa - kto to jest "austryjak" ?

Znawca - 22 lipca 2021, 22:56:31 - *.master.pl
Dobry mecz Pogoni ale wykonik jak zawsze. Bez strzałów meczu się nie wygra..

Rojo - 22 lipca 2021, 22:56:32 - *.centertel.pl
Widać różnicę Śląska a Pogoń Slask bedzie walił Pogoń na głowę

Many - 22 lipca 2021, 22:56:32 - *.static.ip.netia.com.pl
To je circus

Woj - 22 lipca 2021, 22:56:32 - *.dynamic.chello.pl
Ciury z zarzadu nie wpuszczają normalnych nieszczepionych kibiców na mecz brać kotwicę w łapy rodacy

Tak miało - 22 lipca 2021, 22:57:45 - *.dynamic.chello.pl
Parzyszek po staremu - w kilkanaście minut zero dotknięć piłki, dwa faule. W 93 min. już ledwo dyszał.

miłek - 22 lipca 2021, 22:58:32 - *.dynamic.chello.pl
Pogoni brak bramkostrzelnego napastnika, bez którego trudno marzyć o wygranej w Europie. W rewanżu raczej bez szans.

mnmb - 22 lipca 2021, 22:58:43 - *.96.230.179.ipv4.supernova.orange.pl
ogladalem 2 polowe i bede tego zalowal do konca zycia. ten osijek to jakas parodia ale nienajlepiej to swiadczy o pogoni

Eror - 22 lipca 2021, 22:59:08 - *.centertel.pl
Pogoń nie zatraciła uroku z poprzedniego sezonu ekstraklasy....Taktycznie do bólu i przede wszystkim na zero z tyłu...W przodzie bida aż piszczy.
p.s. Młodemu Kozłowskiego trener musi przypomniec, że piłka to jednak gra zespołowa...co decyzja dziś jego to zła.

. - 22 lipca 2021, 23:01:22 - *.dynamic.gprs.plus.pl
Brawa dla Pogoni za remis z wicemistrzem ligi dużo lepszej niż Ekstraklasa - choć Osijek mocno rozczarował. Szkoda mi szczecinian, że nie strzelili bramki, bo byli dzisiaj wyraźnie lepsi.

fansport - 22 lipca 2021, 23:01:23 - *.dynamic.chello.pl
tylko legia niezwyciężona idzie po swoje.

Xxxxxx - 22 lipca 2021, 23:03:16 - *.centertel.pl
Osijek bez spiny robi remis i ma mecz u siebie. Pogoń bez jakiegoś pomysłu, kółeczka bezsensowne dryblingi z którego nic nie wynika. Brak gry na jeden kontakt, Kozłowski zamiast podawać zwalnia grę. Szału nie ma 3ciej rundy nie będzie. Kiedy nasze kluby zrozumieją że młodzieżą się nie wygrywa ?

fan - 22 lipca 2021, 23:03:56 - *.opera-mini.net (*.0.91.193)
Wszystko pięknie ładnie tylko okropnie irytował ten bęcwał drący jape do mikrohonu podpiętego pod wzmacniacz, niczym menel który wyszedł z kufloteki wydzierający się na całe osiedle 😓

j.daniels - 22 lipca 2021, 23:07:06 - *.centertel.pl
Jak sie widzi że z Wysp Owczych gomi 4:0 a 2 brameczki strzela polak to jednak wyniki Rakowa i Pogoni są wstydliwe...

Grad - 22 lipca 2021, 23:08:34 - *.dynamic.gprs.plus.pl
Do Woj to się zaszczep i nie p..psz. Albo narmalny albo nie zaszczepiony myßlenie nie boli.

slazak - 22 lipca 2021, 23:08:35 - *.centertel.pl
Pogoń właśnie odpadła z pucharów. Chyba, że dogrywka i karne w rewanżu... Beznadziejna gra Pogoni, zespołu doświadczonego i ogranego w meczach pucharowych. Bez pomysłu w ataku, z licznymi stratami piłki, złymi odbiorami. Gubiąca przeciwnika jak tylko przyspieszył... Słabiutko.

Bombardo - 22 lipca 2021, 23:08:36 - *.hosted-by-worldstream.net
Chorwacki klub sponsorowany przez... węgierski skarb państwa, a tymczasem węgierskie kluby dostają bęcki od Armeńców (tych, co dzisiaj ze Śląskiem polegli) i Łotyszy (dzisiaj FC Puskas trójka w plecy)

Bynio - 22 lipca 2021, 23:08:36 - *.neoplus.adsl.tpnet.pl
Parzyszek grał 11 minut i ani razu nie dotknął piłki dzięki czemu Pogoń nie przegrała.

Hiuston - 22 lipca 2021, 23:12:37 - *.centertel.pl
Dobra publika w Szczecinie, efektownie blisko boiska. Jeszcze bez calkowitego zadaszenia i nie slychac blaszanej akustyki . Najlepsze sa trybuny niezamkniete dookoła w tradycyjnym angielskim stylu jak w Kopenhadze , ale wizualnie tez niezla widownia . Wynik jak na konfrontacje moze rokowac niespodzianke , po dogrywce.

Simsu - 22 lipca 2021, 23:16:02 - *.icpnet.pl
Borkowi aż opalenizna zaczeła schodzić tak się fascynował akcjami Pogoni..

Pab(L)o - 22 lipca 2021, 23:22:09 - *.play-internet.pl
@Bombardo, inteligencie - chyba Ormian, nie Armeńców...

. - 22 lipca 2021, 23:23:28 - *.dynamic.gprs.plus.pl
@j.daniels: Porównujesz Buducnost Podgorica ze słabiuteńkiej ligi czarnogórskiej do Osijeku, wicemistrza Chorwacji?

Gabitz - 22 lipca 2021, 23:25:46 - *.ip4.greenlan.pl
Inauguracja a następny mecz będzie pożegnalny

KONRAD - 22 lipca 2021, 23:29:16 - *.centertel.pl
@Fansport:Zmień to co bierzesz(-:Śląsk wygrał też wszystkie 3 mecze w pucharach i też idzie po swoje.Poczytaj komentarze pod artykułem o wczorajszej wymęczonej prawie w ostatniej chwili wygranej Legii w Wawie z ogórkami z Estonii,a nie wal w klawisze pod tekstem o Pogoni.Co do szczecinian to jak się zepną w rewanżu to mogą fartem awansować do III rundy.

Tropiciel - 22 lipca 2021, 23:31:45 - *.icpnet.pl
Zapłace za opcje wyciszenia Borka

Chris - 22 lipca 2021, 23:39:53 - *.radom.vectranet.pl
Pozdro dla głąba zwanego DzbanSport

Alf Red - 22 lipca 2021, 23:51:37 - *.146.96.108.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl
Co Wam polskie przyglupy z wynikiem Pogoni nie pasuje????Grala z bylo nie bylo wice mistrzem Chorwacji a nie wice mistrzem Estonii jak niektore przybledy i ledwo w ostatniej minucie zwycieska bramke strzelily.Taki Osijek zjadlby ich jak pajak komara w sieci

. - 23 lipca 2021, 0:00:10 - *.dynamic.gprs.plus.pl
Nasze wyniki w tym tygodniu niezłe. Uzyskaliśmy 0,75 pkt - po 0,25 za zwycięstwa Legii z Florą i Śląska z Araratem oraz po 0,125 za remisy Rakowa z Suduvą i Pogoni z Osijekiem.
A oto dorobek naszych rywali rankingowych:
Białoruś - 0,25 pkt za zwycięstwo BATE Borysów z Dinamem Batumi. Przegrały Szachcior Soligorsk z Folą Esch (!!!), Tarpieda-BiełAZ Żodzino z FC Kopenhagą i Dynama Brześć z Viktorią Pilzno.
Słowacja - 0,5 pkt: 0,25 za zwycięstwo MSK Żyliny z Apollonem Limassol i po 0,125 za remisy Slovana Bratysława z BSC Young Boys oraz Spartaka Trnawa z Sepsi Sfantu Gheorghe. DAC Dunajska Streda przegrał z Partizanem Belgrad.
Azerbejdżan - 0,25 pkt: po 0,125 za remisy Qarabagu Agdam z FC Aszdod i Sumgait PFK z FK Cukaricki. Przegrały Neftci Baku z Olympiakosem SFP i Kesla Baku z PFK Soczi.
Kazachstan - 0,5 pkt: po 0,25 za zwycięstwa Kajrata Ałmaty z Crveną zvezdą Belgrad i FK Astany z Arisem Saloniki. Przegrały Toboł Kustanaj z Hajdukem Split i Szachtior Karaganda ze Steauą Bukareszt (oficjalnie FCSB).
Słowenia - 0,5 pkt: 0,25 za zwycięstwo Olimpiji Lublana z Birkirkara FC i po 0,125 za remisy NS Mura z Łudogorcem Razgrad oraz NK Domzale z FC Honką Espoo. Przegrał NK Maribor z Hammarby IF Sztokholm.
Zatem do każdego z nich albo odrabiamy, albo powiększamy przewagę. Jesteśmy oczywiście wciąż na 30. miejscu i obecnie przewaga nad Białorusią wynosi 0,5 pkt, a nad Słowacją 0,25. Do Azerbejdżanu tracimy 0,375, do Kazachstanu 0,75, a do Słowenii 0,875.

puzel - 23 lipca 2021, 0:09:37 - *.darnet.pl
Fansport uważaj żeby Twoja Legia nie szła tak po swoje jak kilka lat temu z Dudelange

KONRAD - 23 lipca 2021, 0:59:27 - *.centertel.pl
@Alf Red:26 czerwca 2021, 11:00 - Sveti Martin na Muri (stadion NK Polet Chorwacja):NK Osijek - Śląsk Wrocław 1-2, bramki:Ramón Miérez 9 - Lubambo Musonda 68, Róbert Pich 80.I tak się gra z V-ce mistrzem Chorwacji.Uczcie się od lepszych(-:

Jaro - 23 lipca 2021, 1:27:53 - *.dynamic.mm.pl
Borek widzę już codziennie komentuje piłkę, wysadził Szpaka do kajakarstwa i wioślarstwa.

Polak - 23 lipca 2021, 5:14:33 - *.30.146.10
borek to jak boniek. Z przodu kity i okularki. Z tyłu goła ...

obserwator - 23 lipca 2021, 5:24:55 - *.92.249.2
@Grad normalny nieWYszczepiony

Leoncio - 23 lipca 2021, 5:44:47 - *.147.32.97.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl
Borka wyciszyć.......po prostu wyłączyć fonie i nie słychać tego spasionego wieprz i ignoŕanta

arnold - 23 lipca 2021, 7:34:30 - *.eu-central-1.compute.amazonaws.com
Wielu tu widzę kręci nosem na remis Pogoni. Przypominam, że ma najtrudniejszego rywala spośród wszystkich naszych zespołów w pucharach do tej pory. Śląsk i Raków grały z zespołami o klasę gorszymi albo i o dwie. Jak było widać w meczu nie taki ten Osijek straszny, jest szansa powalczyć o wygraną na wyjeździe chociaż na pewno będzie trudno. Zabrakło na pewno doświadczenia w pucharach, za bardzo asekuracyjnie grała Pogoń. Czasami trzeba podjąć ryzyko, spróbować zagrać 1 na 1, bardziej kombinacyjnie, do przodu. Osijek mocno nastawiony na defensywę i na to, aby nie przegrać. Będzie szukał swojej szansy u siebie. Daję Pogoni 30% szans na awans, trzeba będzie zagrać lepiej niż w pierwszym spotkaniu. Bo na wyjeździe w Chorwacji może być sporo ciężej. Jednak nie przynieśli wstydu. Legia po farcie w 90 minucie wygrywa z Florą z ligi pół-amatorskiej bo taka jest w Estonii. A Pogoń remisuje z drugą drużyną ligi mocniejszej od polskiej. Liga Chorwacka jest 14 w Europie, a Estońska 53 nie ma co tu porównywać. To kelnerzy.

Zed - 23 lipca 2021, 7:53:42 - *.204.49.229.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl
@Obserwator albo normalny albo nieszczepiony

wnuk - 23 lipca 2021, 8:17:46 - *.dynamic.chello.pl
Minusem mundiali czy euro jest przestawienie na totalna kopaninę polskich zespołów ostatnio tak tragiczny mecz (liczac razem dla polskich zespołów), to chyba mecz Polska - Słowacja czyli kopanina kompetnych amatorów

Borubar - 23 lipca 2021, 8:31:13 - *.centertel.pl
W rewanżu też zagrają na 0:0 i potem karne.

ToOn - 23 lipca 2021, 9:08:02 - *.internetia.net.pl
Zanim cokolwiek, kibicuję każdej z Polskich ekip po za naszym podwórkiem, ale Pogoń chyba już jedną nogą opuściła puchary. Osijek u siebie zagra odważniej i to chyba będzie kluczem... cóż, szkoda bo okazje były.

Lolek - 23 lipca 2021, 10:24:00 - *.serczer.pl
Jak można wygrać mecz skoro nie ma się napastników?

do Alfred - 23 lipca 2021, 11:37:03 - *.play-internet.pl
wyluzuj rajty, bo popuscisz.Na razie Legia i Sląsk po 3 zwyciestwa...nikt sie nimi nie podnieca tak jak Ty 0:0 Pogoni z przecietna druzyna z chrowacji...a coś Ci mówi nazwa Fylkir .....powodzenia w reewanzu Portowcy....a ty Al Fred(wiesz na co sie mówi fred....cicho siedz!!!

jjo - 23 lipca 2021, 13:24:03 - *.bialapodlaska.vectranet.pl
Raków w sumie zawiódł. To że grali pierwszy raz ich nie usprawiedliwia. Do złego boiska są przyzwyczajeni, wszak grali w Bełchatowie. Na przciwko nie mieli Realu Madryt. Taki mecz powinni wziąć za karb i wygrać ze trzy zero. Pogoń może nie zawiodła ale niedosyt jest. Przed meczem byłem sceptycznie nastawiony. Ale po meczu uważam że marzenia o awansie mogą się ziścić. Zespół zagrał przyzwoicie z przyzwoitą drużyną. Są podstawy do awansu.

mimek - 23 lipca 2021, 13:47:53 - *.neoplus.adsl.tpnet.pl
Będzie ciężko

Ol. Grudz. - 23 lipca 2021, 14:16:00 - *.dynamic.gprs.plus.pl
Wystarczy 1 do 1 i jest awans. Będzie b.ciężko ,ale trzymam kciuki.

pele - 23 lipca 2021, 14:35:54 - *.28.184.127
1-1 daje dogrywkę wg nowych przepisów

Biq - 23 lipca 2021, 14:38:23 - *.centertel.pl
@Ol. Grudz. Nie ma już zasady goli na wyjeździe.

Tur Turek - 24 lipca 2021, 4:06:15 - *.hybrid.kpn.net
Remis z chorwacką drużyną to nie jest wstyd. Tylko Raków zawiódł na arenie międzynarodowej. Zobaczymy jak rewanże.

JACOB - 24 lipca 2021, 8:06:18 - *.neoplus.adsl.tpnet.pl