5 czerwca 2021, 15:50:00 - gabrielba
Drużyna Krystiana Woźniaka awansowała do niemieckiej 3. Ligi

BV Borussia 1909 II, którego zawodnikiem jest Krystian Woźniak, wygrał 2-1 (0-1) w meczu ostatniej, 42. kolejki niemieckiej Regionalligi West (czwarty poziom rozgrywkowy) z Wuppertaler SV i awansował do 3. Ligi. 23-letni bramkarz znalazł się poza kadrą na to spotkanie.

5 czerwca 2021, 14:00 - Wuppertal (Stadion am Zoo)
Wuppertaler SV 1-2 BV Borussia 1909 II (Dortmund)
Kevin Hagemann 34 - Steffen Tigges 47, Ansgar Knauff 89

żółte kartki: Kevin Pytlik, Kevin Rodrigues-Pires, Moritz Römling - Niklas Dams, Ansgar Knauff.

sędziował: Jonathan Lautz (Westfalia).

W zespole gospodarzy cały mecz zagrał Kevin Pytlik, a Daniel Szczepankiewicz nie pojawił się na boisku.

Urodzony 27 października 1997 roku w Poznaniu bramkarz, który opuści Borussię po zakończeniu sezonu, w obecnym sezonie nie rozegrał żadnego meczu w lidze. W przeszłości golkiper był zawodnikiem m.in. Warty Poznań (juniorzy) oraz niemieckich Braunschweiger TSV Eintracht 1895 (juniorzy), Rot-Weiß Oberhausen i FC Schalke 04 II.

Wuppertal zakończył sezon na 12. miejscu w tabeli z dorobkiem 54 punktów, a Borussia wygrała rozgrywki z 93 "oczkami".

Neubarth - 5 czerwca 2021, 16:13:24 - *.dynamic.chello.pl
taka ciekawostka związana z Wuppertaler SV
i Europejskimi Pucharami (zagrali tylko raz)
sezon 1973/74; Puchar UEFA; pierwsza runda
przeciwnik Ruch Chorzów
pierwszy mecz - 5–4 (w domu)
drugi mecz - 1–4 (na wyjeździe); i dwumecz 6-8 dla Ruchu Chorzów

G - 5 czerwca 2021, 18:16:10 - *.dynamic-3-poz-k-0-3-0.vectranet.pl
Czemu gość nie ma profilu na 90minut? Grał wprawdzie tylko na poziomie Regionalligi, ale w bazie jest mnóstwo innych polskich graczy za granicą poniżej poziomu zawodowego.

Hubbard - 5 czerwca 2021, 18:53:32 - *.dynamic.chello.pl