28 kwietnia 2019, 14:58:27 - maciejko
Gol Mateusza Klicha. Leeds w barażach o Premier League

Mateusz Klich strzelił gola dla Leeds United FC w zremisowanym 1-1 (0-0) meczu 45. kolejki angielskiej Championship z Aston Villa FC. Po tym remisie drużyna Leeds, której piłkarzami są także Mateusz Bogusz i Kamil Miazek, straciła szanse na bezpośredni awans do Premier League i zagra w barażach o awans do angielskiej ekstraklasy.

28 kwietnia 2019, 13:00 - Leeds (Elland Road)
Leeds United FC 1-1 Aston Villa FC
Mateusz Klich 72 - Albert Adomah 77

żółte kartki: Pablo Hernández, Liam Cooper, Mateusz Klich, Patrick Bamford - Conor Hourihane, John McGinn.
czerwona kartka: Anwar El Ghazi (75. minuta, Aston Villa, za uderzenie przeciwnika).

sędziował: Stuart Attwell (Birmingham).
widzów: 36 786.

Klich zagrał cały mecz, Bogusz spotkanie spędził na ławce rezerwowych. Poza kadrą meczową Leeds znaleźli się Miazek oraz kontuzjowany były gracz Lecha Poznań Barry Douglas.

Klich w tym sezonie zagrał w 45 meczach ligowych, w których strzelił dziewięć goli, Bogusz i Miazek nie zadebiutowali jeszcze w pierwszym zespole Leeds.

Leeds zajmuje trzecie miejsce w tabeli z dorobkiem 83 punktów i stratą pięciu do Sheffield United oraz przewagą 13 punktów nad siódmą drużyną. W barażach o awans zagrają cztery zespoły z miejsc 3-6.

Bolo - 28 kwietnia 2019, 15:01:17 - *.dynamic.gprs.plus.pl
straszne frajerstwo Leeds! Po co oni oddawali tego gola? Bo chłop chciał sobie poleżeć na zielonej trawce, to trzeba piłkę wybijać na aut? Skandal

Darek - 28 kwietnia 2019, 15:01:28 - *.neoplus.adsl.tpnet.pl
Pytanie do tych co oglądali, waszym zdaniem słusznie oddali tą bramkę?

weqe - 28 kwietnia 2019, 15:12:32 - *.dynamic.mm.pl
Jeśli sędzia nie przerwał gry i puścił "korzyść" to czemu bramka niby oddana? oO

Ss - 28 kwietnia 2019, 15:15:21 - *.dynamic-zab-08.vectranet.pl
Nie powinni oddawac gola, brawo dla obroncy Leeds ktory probowal bronic, brawo Klich'y

Papagol - 28 kwietnia 2019, 15:17:00 - *.play-internet.pl
Szkoda, że Bielsie się nie udało skończyć swojego dzieła.

Krawiec - 28 kwietnia 2019, 15:20:09 - *.smgr.pl
Sytuacja ciężka do oceny. Gdyby grali Fair to by wybili piłkę, z drugiej strony to jest Championship a nie Ekstraklasa, więc musieliby co chwilę wybijać. Ale tak jak napisał "weqe" - gwizdka nie było więc piłkarze AV mieli obowiązek grać dalej.

Bolo - 28 kwietnia 2019, 15:20:16 - *.dynamic.gprs.plus.pl
A ponadto conajmniej 3 graczy AV powinno wylecieć z boiska po tym całym zamieszaniu!

J23 - 28 kwietnia 2019, 15:22:37 - *.petrus.pl
36 tysięcy ludzi na meczu I ligi...

Kol - 28 kwietnia 2019, 16:10:02 - *.dynamic.chello.pl
Klich strzelił słusznie. Frajerzy z leeds taki będą mieli przydomek.

misieksg - 28 kwietnia 2019, 16:40:47 - *.dip0.t-ipconnect.de
Sedzia z Birmingham sedziował mecz druzynie Z Birmingham

majek - 28 kwietnia 2019, 16:48:07 - *.tvtom.pl
słuszna uwaga! o co w tym chodzi ??

y - 28 kwietnia 2019, 16:51:56 - *.146.14.85.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl
Cały sezon w pierwszej dwójce, a skopali go sobie słabym finiszem.
Poza tym oba te kluby powinny grać w Premiership.

__________ - 28 kwietnia 2019, 17:13:50 - *.dynamic.chello.pl
super jakby awansowali

max29 - 28 kwietnia 2019, 20:07:18 - *.150.135.8
Attwell pochodzi z Nuneaton tj. około 40 km od Birmingham. Sprawa dziwna bo to sędzia EPL tutaj wyjątkowo w meczu o dużą stawkę na zapleczu. W Anglii sędziowie muszą się zdeklarować jakiemu klubowi kibicują i tych drużyn nie będą sędziować. Choć był kiedyś problem z Anthony Taylorem czy wcześniej Mike Deanem w meczach odpowiednio Man Utd. i Liverpoolu. Jeszcze do 2016 Attwell nie sędziował ani jednego meczu Aston Villa i Coventry (rzut beretem of Birmingham).

Lolo - 29 kwietnia 2019, 1:36:29 - *.agg1.srd.blp-srl.eircom.net
Ten gość się sam sfaulował, przewrócił się o własne nogi i sędzia nie interweniował. Leeds chyba nie chce awansować.

K - 29 kwietnia 2019, 7:24:21 - *.neoplus.adsl.tpnet.pl
Moim zdaniem gola oddali niesłusznie (to sędzia przerywa grę a nie zawodnicy), a z drugiej strony Klich a zwłaszcza ten koleżka co mu podawał, udając że wybija poza boisko - to powinni się cieszyć że ostro w zęby nie dostali od rywali za granie wybitnie nie fair.

LEON - 29 kwietnia 2019, 17:34:37 - *.neoplus.adsl.tpnet.pl