29 lipca 2018, 19:50:40 - koofel
Lech niepokonany w lidze

Lech Poznań wygrał 2-0 (1-0) z Cracovią w 2. kolejce Ekstraklasy. Gole zdobyli Darko Jevtić i Christian Gytkjær. "Kolejorz" z sześcioma punktami jest wiceliderem rozgrywek.

Spotkanie rozpoczęło się od dobrej okazji Lecha. Po wrzutce z rzutu rożnego Darko Jevticia Łukasz Trałka główkował z bliska, a Maciej Gostomski instynktownie odbił piłkę lewą ręką. Po chwili z drugiej strony boiska z kornera dośrodkował Pedro Tiba, a Rafał Janicki uderzył głową nad poprzeczką. Na bramkę Cracovii strzelali również Maciej Gajos i Jevtić, ale najpierw piłka po próbie pierwszego z nich poszybowała wysoko nad poprzeczką, a potem Szwajcara zablokował Milan Dimun. Pierwsza dobra okazja gości od razu mogła zakończyć się golem. Po dalekim wyrzucie Kamila Pestki z autu Michał Helik uderzył z kilku metrów w jednego z obrońców. W 20. minucie "Kolejorz" objął prowadzenie. Po składnej akcji Christian Gytkjær trafił w Gostomskiego, a skuteczną dobitką bramkę zdobył Jevtić. Po kilkunastominutowym przestoju w grze sytuację na gola miała Cracovia, ale Javi Hernández strzelił obok słupka. Jeszcze lepszą okazję zmarnował Helik, który w 44. minucie wykopał piłkę z rzutu karnego nad poprzeczką. Jedenastka została podyktowana za zagranie ręką Janickiego.

W 51. minucie Gytkjær mógł zdobyć gola dla Lecha, ale w ostatniej chwili ofiarnie zablokował go Helik. Gostomski bezrobotny w bramce był również przy próbie Vernona De Marco, który zdecydował się na uderzenie z 30 metrów, lecz zrobił to zbyt niedokładnie. Pomylił się także Mihai Răduț, kopiąc z rzutu wolnego nad poprzeczką. Po drugiej stronie boiska Diego Ferraresso dośrodkował do Gerarda Olivy, a ten w trudnej pozycji czubkiem buta strzelił obok słupka. Lech doskonałą okazję na gola zmarnował w 75. minucie. Maciej Makuszewski podał nad głową Radosława Kanacha do João Amarala, który w sytuacji sam na sam trafił piłką w nogę Gostomskiego. Po stronie gości nie popisał się Dimun, strzelając w trudnej sytuacji obok celu. Niedługo przed końcem meczu Gajos świetnie wypatrzył w szesnastce Gytkjæra, a Duńczyk pewnym strzałem głową pokonał Gostomskiego.

29 lipca 2018, 18:00 - Poznań (Stadion Miejski)
Lech Poznań 2-0 Cracovia
Darko Jevtić 20, Christian Gytkjær 87

Lech: 1. Jasmin Burić - 26. Rafał Janicki, 4. Thomas Rogne, 3. Vernon De Marco - 17. Maciej Makuszewski (90, 34. Tymoteusz Klupś), 7. Maciej Gajos, 6. Łukasz Trałka, 25. Pedro Tiba (61, 18. Mihai Răduț), 22. Wołodymyr Kostewycz - 32. Christian Gytkjær, 10. Darko Jevtić (69, 24. João Amaral).

Cracovia: 88. Maciej Gostomski - 87. Diego Ferraresso, 39. Michał Helik, 34. Ołeksij Dytiatjew, 33. Kamil Pestka (70, 13. Radosław Kanach) - 27. Marcin Budziński (65, 77. Sebastian Strózik), 8. Milan Dimun, 21. Jakub Serafin, 19. Javi Hernández, 7. Antonini Čulina (46, 99. Elady) - 9. Gerard Oliva.

żółte kartki: Răduț - Dytiatjew.

sędziował: Mariusz Złotek (Stalowa Wola).

Mecz bez udziału publiczności.

W 44. minucie Michał Helik (Cracovia) nie wykorzystał rzutu karnego (strzelił nad bramką).

isy - 29 lipca 2018, 19:54:08 - *.wtvk.pl
Lech wygląda najlepiej póki co w e-klasie

Kolejorski - 29 lipca 2018, 19:57:05 - *.neoplus.adsl.tpnet.pl
Mecz sprzedany Cracovia Pany

Średzianin - 29 lipca 2018, 19:57:14 - *.icpnet.pl
Brawo Lech teraz tylko pokonać Szachtior Soligorsk w eliminacjach i powoli ruszy Poznańska Lokomotywa! 💪

Średzianin - 29 lipca 2018, 19:57:23 - *.icpnet.pl

olo - 29 lipca 2018, 19:57:27 - *.dynamic.gprs.plus.pl
Jak to szło, Cracovia będzie walczyła o mistrzostwo. Probierz-najgłupszy trener w ekstraklasie.

Średzianin - 29 lipca 2018, 19:57:59 - *.icpnet.pl

AnWo_64 - 29 lipca 2018, 19:58:25 - *.centertel.pl
Czyli na Kałuży bez zmian - kolejny falstart i druga ósemka na koniec sezonu...

M - 29 lipca 2018, 19:58:34 - *.unknown.vectranet.pl
A i tak leje ich byle zespół z Białorusi.

AnWo_64 - 29 lipca 2018, 19:59:14 - *.centertel.pl

hans - 29 lipca 2018, 19:59:23 - *.neoplus.adsl.tpnet.pl
/niepokonany w lidze/. Podnieciliście się po 2. kolejce. Jak będą niepokonani po 22 kolejce, to będzie wyczyn godny tego, aby poświęcać mu tytuły. A teraz to nawet trudno mówić o jakiejkolwiek serii, chyba że o dopiero co zakończonej serii 4 porażek ligowych na własnym boisku.

SPQR - 29 lipca 2018, 20:06:31 - *.dynamic.chello.pl
Przyszły mistrz Esy zalicza falstart...

legion - 29 lipca 2018, 20:08:21 - *.play-internet.pl
Probierz spuści Cracovie do I ligi a pomoże mu nieomylny Filipiak zwany profesorem.

Soviet - 29 lipca 2018, 20:09:12 - *.adsl.inetia.pl
Niepokonany po dwóch meczach, mega sukces.

Kaktusiarz - 29 lipca 2018, 20:09:27 - *.static.korbank.pl
Panie Probierz, prędzej kaktus mi na czole wyrośnie, niż spełni się Pańskie zapewnienie mistrzostwa Cracovii w obecnym sezonie.

AM-TT - 29 lipca 2018, 20:19:04 - *.legnica.vectranet.pl (*.168.1.13)
Lepsze chyba to ,że jest niepokonany od 2 spotkań niż :dwie kolejne porażki ;)

inkoo - 29 lipca 2018, 20:38:35 - *.dynamic.chello.pl
Probierza niektórzy widzieli w roli selekcjonera...dobre:D

ksu - 29 lipca 2018, 20:39:18 - *.neoplus.adsl.tpnet.pl
Warta Poznań Duma Rodowitej Wildy.

oi - 29 lipca 2018, 20:44:53 - *.neoplus.adsl.tpnet.pl
Kiedy Derby z Dymbieckimi bombardierami???? My Warciarskie Juchty z Chwaliszewa i Doliny na Wildzie!!!! Derby Poznania !!!! Warto Warto Jesteśmy w 1 lidze Brawo!!!

... - 29 lipca 2018, 20:48:45 - *.146.192.215.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl
"Mecz bez udziału kibiców" - i znów klub jest w plecy dzięki swoim "kibicom" - troglodytom, którzy jeszcze nie zleźli z drzewa, omyłkowo zaliczanym do gatunku homo sapiens.

fansport - 29 lipca 2018, 21:05:08 - *.dynamic.chello.pl
wystrzelali się w ekstraklasie, to w lidze europy będą bęcki, w zakłady wszyscy mądrzy gracze stawiają na szachtiora

zico - 29 lipca 2018, 21:33:15 - *.96.137.40.ipv4.supernova.orange.pl
Dobrze, że Probierz nie został selekcjonerem. To parodia trenera i cham w kontaktach z ludźmi, zarozumiały cwaniaczek, któremu tylko w Jadze się udało, a reszta zweryfikowała jego umiejętności.

fansport - 29 lipca 2018, 23:05:08 - *.dynamic.chello.pl
trener ma dobrych piłkarzy, to osiąga wyniki, trener ma kiepskich piłkarzy, to ma kiepskie wyniki, z pustego i salomon nie naleje

Ma-kum-ba - 29 lipca 2018, 23:32:28 - *.opera-mini.net (*.68.169.198)
@fansport: A kto takich kiepskich piłkarzy pościągał, niemal wszystkich bez wyjątku? Nie pan Probierz przypadkiem? Zawsze mówiłem, że to zwykły pozorant i hochsztapler. Czerwoną latarnię macie i szybko jej nie oddacie. Jeśli w ogóle, "miszczowie". :-P

fan Cracov - 30 lipca 2018, 1:25:14 - *.96.204.9.ipv4.supernova.orange.pl
Niektórzy co piszą źle o Probierzu to proszę Was, opanujcie się, od razu dwie porażki mojego ulubionego klubu i taka krytyka spada na niego, może z mistrzostwem Polski to jednak może przesadził, ale zobaczycie sami potem, że na pewno to on jedyny wydźwignie ten zespół do góry i Cracovia może nie w tym sezonie ale na pewno w którymś z następnych sezonów zajdzie bardzo wysoko, przekonacie się, Wy, którzy nienawidzicie tego klubu

Hirek - 30 lipca 2018, 6:57:23 - *.neoplus.adsl.tpnet.pl
Lech idzie na mistrza

paprykarz - 30 lipca 2018, 7:59:50 - *.203.15.7
fajny mecz - pusto, cicho, piłkarze słyszą wszystkie uwagi trenera

czarny - 30 lipca 2018, 9:24:22 - *.244.88.103
Ten sezon bedzie testem prawdy dla Probierza . Zobaczymy .Wprowadzi CRACOVIE do 8ki albo koniec bufona i pozoranta.

BANEROWY - 30 lipca 2018, 11:13:44 - *.neoplus.adsl.tpnet.pl
Myślę że już można śmiało sprzątać z miasta wielkie banery na których jest mowa o wielkiej Cracovii....już wyglądają jak ze skeczów Monty Pajtona a za miesiąc pół Krakowa będzie szczać w gacie ze śmiechu na ich widok.

Pogon bez - 30 lipca 2018, 19:42:51 - *.centertel.pl
pogon spadek pewne info. Szkoda ze teraz z nimi nie gramy byly by 3punkty

LEON - 31 lipca 2018, 22:41:35 - *.neoplus.adsl.tpnet.pl
Oby tak w pucharach

Neutral60 - 1 sierpnia 2018, 10:07:45 - *.neoplus.adsl.tpnet.pl
Tak będzie do czasu jak wyznaczą do sędziowania meczy Kolejorza drukarza z Płocka. Ten pan ostatnio załatwił Silesię Breslau w Gdańsku.By Kolejorz nie odjechał drużynie z łazienkowej to pojawi się gwizdacz z Płocka.