29 października 2017, 17:20:26 - dyrovski
"Jaga" pewnie ograła Zagłębie

W pierwszym niedzielnym meczu 14. kolejki Ekstraklasy Jagiellonia Białystok pewnie wygrała u siebie z Zagłębiem Lubin 3-1 (2-0). Bramki dla wicemistrza Polski zdobyli Fedor Černych, Karol Świderski i Przemysław Frankowski. Goście z kolei odpowiedzieli trafieniem Jakuba Świerczoka. "Jaga" zrównała się liczbą punktów z dzisiejszym przeciwnikiem.

Gospodarze objęli prowadzenie już w 2. minucie spotkania. Łukasz Burliga podał do Fedora Černycha, a Litwin zdecydował się na strzał sprzed pola karnego. Piłka odbiła się od nóg zdezorientowanego Ľubomíra Guldana, dzięki czemu Černych mógł do niej dobiec i znaleźć się w sytuacji sam na sam z Martinem Polačkiem. Zawodnik "Jagi" nie miał problemu ze zdobyciem gola. Zagłębie mogło odpowiedzieć bramką po dwóch minutach, kiedy Bartłomiej Pawłowski zagrał do Jakuba Świerczoka, a ten w niezłej sytuacji posłał futbolówkę obok słupka. W 11. minucie ponownie zaatakowali goście - Pawłowski kopnął mocno sprzed "szesnastki", Marián Kelemen odbił piłkę przed siebie, a biegnącego do niej Patryka Tuszyńskiego uprzedził interweniujący wślizgiem Ivan Runje. Po chwili niecelnie uderzył Arkadiusz Woźniak. W 17. minucie po szybkim ataku Jagiellonii było 2-0. Černych na prawej stronie z łatwością ograł Guldana, a następnie zagrał w okolice piątego metra do Karola Świderskiego, który pewnie pokonał Polačka. Czternaście minut później Arvydas Novikovas z lewej strony podał do Černycha, a ten oddał niecelny strzał bez przyjęcia.

Na początku drugiej połowy Litwini zamienili się rolami - Černych zagrał do Novikovasa, który przeniósł futbolówkę nad poprzeczką. W 54. minucie gola strzelili lubinianie. Adam Matuszczyk popisał się ładnym podaniem do Arkadiusza Woźniaka, a pomocnik gości, chcąc minąć wychodzącego z bramki Kelemena, wyłożył piłkę autorowi trafienia - Świerczokowi. Piętnaście minut później było blisko trzeciego gola dla białostoczan - Novikovas zagrał do Martina Pospíšila, ale Czech dotknął piłkę w ostatniej chwili, czym ułatwił interwencję bramkarzowi Zagłębia. W 78. minucie Novikovas wykazał się kolejnym ładnym podaniem - tym razem do Przemysława Frankowskiego, który sprytnie przeniósł futbolówkę nad wychodzącym z bramki Polačkiem i podwyższył prowadzenie "Jagi". Po chwili mogło być 4-1, ale uderzenie Černycha było niecelne.

29 października 2017, 15:30 - Białystok (Stadion Miejski)
Jagiellonia Białystok 3-1 Zagłębie Lubin
Fedor Černych 2, Karol Świderski 17, Przemysław Frankowski 78 - Jakub Świerczok 54

Jagiellonia: 25. Marián Kelemen - 8. Łukasz Burliga, 17. Ivan Runje, 16. Guti, 77. Piotr Tomasik - 21. Przemysław Frankowski (80, 18. Cillian Sheridan), 23. Piotr Wlazło, 6. Taras Romanczuk, 28. Karol Świderski (66, 26. Martin Pospíšil), 9. Arvydas Novikovas (88, 44. Łukasz Sekulski) - 10. Fedor Černych.

Zagłębie: 1. Martin Polaček - 4. Aleksandar Todorovski, 33. Ľubomír Guldan, 5. Jarosław Jach - 9. Arkadiusz Woźniak (72, 7. Krzysztof Janus), 20. Jarosław Kubicki, 19. Filip Jagiełło (65, 6. Kamil Mazek), 11. Bartłomiej Pawłowski, 89. Patryk Tuszyński (46, 25. Adam Matuszczyk), 3. Saša Balić - 70. Jakub Świerczok.

żółte kartki: Guti, Romanczuk, Novikovas - Todorovski.

Erick - 29 października 2017, 17:25:04 - *.ssp.dialog.net.pl
Czarny tydzień Zagłębia porażka w pucharze z rezerwami Korony i lanie od Jagiellonii Stokowiec podaj się do dymisji, w pucharze grał praktycznie ten sam skład zawidnicy są przemęczeni, zmiana trenera wskazana, bo pucharów nie będzie w tym sezonie

okoń - 29 października 2017, 17:25:11 - *.dynamic.chello.pl
Brawo Jaga, brawo Irek Mamrot. wuWZeLe na kolanach :-)

Gks T. - 29 października 2017, 17:26:16 - *.95.204.27
Brawo Kuba , tak trzymaj .
Tychy pamiętają.

Wisełka - 29 października 2017, 17:28:58 - *.146.37.197.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl
Jak nie dziwny fart to sędzia pomoże i Jaga zdobywa punkty. Miejmy nadzieje że przyjdzie temu kres.
Mecz w dobry terminie (nie piątek lub poniedziałek) a frekwencja słabiutka. Czyżby minął bum na nowy stadion? hehe

Kibic - 29 października 2017, 17:30:18 - *.25.83.181
Mialo byc Wielkie Zaglebiea jest wielki śmiech BUhahahahahaah buhahaahhaa buhahahaah buhahahha

Oli - 29 października 2017, 17:32:32 - *.34.ktmtelekom.pl
Gratulacje z Głogowa dla Jagi. Fajnie, że pokonaliście wieśniaków. Niech Ireneusz Mamrot fajnie poukłada Wam zespół, powodzenia

Wilku - 29 października 2017, 17:33:51 - *.centertel.pl
No i rude Zagłębie w dziurę, chociaż za białorusinami również nie przepadam 😞 i tyle.

TS - 29 października 2017, 17:37:12 - *.146.37.197.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl
Sędzia w tym meczu dał kartkę dla Zagłębia za faul którego w ogóle nie było. J sędziowie pomagają i taki jest fakt.

rafi - 29 października 2017, 17:38:47 - *.neoplus.adsl.tpnet.pl
15-tysieczny bufor wprowadzili?

Varadi - 29 października 2017, 17:39:44 - *.ssp.dialog.net.pl
Krety już zwalniają trenera. Kibice sukcesu ha ha

kksok - 29 października 2017, 17:40:47 - *.neoplus.adsl.tpnet.pl
widać, że chcieli się odegrać po arce, jaga super z kontry, fiodor w 1 połowie fajnie, guti wykartkowany ale to dobrze, ze odpocznie, bo grał tak jakoś mlotowato. JAGA JAGA JAGA, Jagiellonia. Kibice rozjechali się po cmentarzach. Na Wiśle więcej nie było, cha cha...a wisła co wymęczyła remis

okoń - 29 października 2017, 17:41:24 - *.dynamic.chello.pl
co się czepiacie frekwencji, pogoda byle jaka, mało atrakcyjny przeciwnik, bo jednak nie jest to Wisła, Legia, Lech, czy Śląsk, to te 8 tys wcale tak źle nie wygląda.

Hgj - 29 października 2017, 17:44:04 - *.dynamic.gprs.plus.pl
Za 4 mecze Stokowiec poleci grają słabo i szczęście też już nie dopisuje 9 miejsce i tyle.

ola - 29 października 2017, 17:56:22 - *.play-internet.pl
Zagłębie przegrało mecz na własne życzenie a szczególnie taktyka i ustawienie drużyny przez Stokowca. Jaga po ewidentnych błędach obrony strzeliła bramki. Nie można grać tak jak w I połowie z takimi dziurami w pomocy i obronie. Przy innym ustawieniu wynik byłby odwrotny. Zagłębiu Lubin potrzeba innego trenera bo obecny co rok powiela te same błędy. Zagłębie Lubin ma potencjał ale należy go uwolnić. Czas obecnego trenera uważam się skończył. Dzisiaj to ewidentny sabotaż.

andre - 29 października 2017, 17:58:43 - *.neoplus.adsl.tpnet.pl
Same potęgi nas leją.Panie trenerze co robił Tuszyński na boisku tego nikt nie wie poza panem.Obrona jak dziurawe sito,Todorowski,Guldan to już historia do której nie warto wracać.Ciekawe jak wyniki badań czy drużyna jest w formie czy nie?Wyniki na boisku świadczą że nie.

ZeteL - 29 października 2017, 18:06:36 - *.ssp.dialog.net.pl
Jak tylko pojawiła się informacja o zakontraktowaniu Tuszyńskiego pytałem po co ten ociężały kloc w Zagłębiu. I miałem rację, niestety.

Tb - 29 października 2017, 18:12:36 - *.multi.internet.cyfrowypolsat.pl
Dobry wynik dla zabrza

Oks - 29 października 2017, 18:13:29 - *.dynamic-ww-03.vectranet.pl
Hahaha cały mecz Jaga lepsza. A Ci co tego drewniaka Świerczoka pchają do Reprezentacji niech się za leczenie wezmą. Ogólnie zachowanie piłkarzy Zagłębia mocno dziewczyńskie. Każdy kontakt fizyczny to płacz i lament. Cieszcie sie, że 5 nie dostaliście bo i to nie byłaby zbyt wysoka kara.

Oko - 29 października 2017, 18:17:12 - *.dynamic.gprs.plus.pl
Dobrze się stało, że zagłębie przegrało, dobry wynik dla wszystkich.

okoń - 29 października 2017, 18:49:53 - *.dynamic.chello.pl
@andre- myślę że nie tylko potęgi jak Jaga was leją, ale ogólnie każdy na was

nico79 - 29 października 2017, 18:52:34 - *.dynamic.chello.pl
Pilna zmiana trenera- zagraniczny ( II bundesliga lub II liga hiszpańska)!!! Mamy z tym składem grać o mistrza !!! Stokowiec gdzie są młodzi? Ty jesteś taki sam GURU jak Magiera !!! Żadnych polskich trenerów w naszej lidze - chyba ,że jako asystenci!!! Kochani -dlaczego polskich fachowców nikt w Europie nie potrzebuje. Konkluzja, bo są beznadziejnie słabi.

Ghhjj - 29 października 2017, 18:55:21 - *.dynamic.gprs.plus.pl
Dlaczego na kibiców kghm lubin wszyscy wołają CYGANY????
Czy to dlatego że ich kibice sprzedają patelnie na giełdzie i zarabiają tym na oprawy????

a - 29 października 2017, 18:55:57 - *.dynamic.chello.pl
Patrzac po statystykach i taktyce. To wygladalo to jak za probierza. Czyli mniejsze posiadanie pilki i szybkie kontry. Widac to lezy pilkarzom i tak powinien ustawiac ich Mamrot. Jedyne to bym poszukal jakiegos konkretnego srodkowego pomocnika, tutaj jest slabo po odejsciu gorala

as - 29 października 2017, 18:56:15 - *.dynamic.chello.pl
hhihh bocian połknął szpaka hehe zagląbie nie wasze miejsce na czołuwke wasze miejsce na dnie jest tam gdzie krety , za grube banki okolo 40milinow zł tak piknie graja ale jaka hanba
Hala ma se tu wali Róm

vader - 29 października 2017, 19:29:33 - *.ssp.dialog.net.pl
Bravo Jaga! Gratulacje z Głogowa za ogranie tych nadętych bufonów ;)

Led - 29 października 2017, 19:35:05 - *.dynamic.gprs.plus.pl
Dobry wynik dla Lubinkow!

Kosmopolit - 29 października 2017, 19:39:50 - *.231.24.35.koba.pl
Bylo zimno, mokro i wietrznie. Ludzie zamarzali. Oba zespoly graly graly szybko, mniej w piłkę, więcej w gonienie piłki po zlych podaniach i wykopach. Stania nie było. Zagłebie przez caly mecz bylo niebezpieczne. Novikovas gral lekko, nieprzewidywalnie dla obrony Zaglebia. W Jagiellonii w obronie dużo było bĺedow. Tylko raz skonczylo sie golem bo Zaglebie nieskuteczne. Jako kibic Jagi ciesze sie z wyniku, gry Novikovasa i Cernycha. Reszta albo srednio, albo ponizej sredniej, w tym Kelemen.Zaglebie to wymagajacy przeciwnik dla wszystkich polskich zespolow.

Jim beam - 29 października 2017, 19:41:47 - *.centertel.pl
O proszę news o ekstraklasowym meczu i wysyp zaściankowych kibiców z jakiś ogórkowych lig...ciekawę czy kibice z Legnicy czy Głogowa dożyją chociaż epizodu w ekstraklasie?...

inox - 29 października 2017, 19:42:40 - *.40.25.109.rev.sfr.net
Wislacy(kilku)chyba nie ogladalo meczu z Lechem i wypowiedzi trenera.Poznaniacy dusili smoka i chyba pobili rekord w liczbie oddanych strzalow.Troche pokory panowie.

Piotr - 29 października 2017, 19:47:58 - *.146.34.77.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl
Daremne te wasze komentarze,oba zespoly to dno jak i cala liga,nikt nie nadaje sie do pucharow,zero skladu zero taktyki.dramat polskiej ligi i te bezsensowne 37kolejek.

janek kos - 29 października 2017, 21:16:07 - *.neoplus.adsl.tpnet.pl
W kretowisku żałoba

Wisła - 29 października 2017, 21:24:57 - *.146.36.185.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl
No tak w białystoku kibice przychodzą głównie dla przeciwnika i czym lepszy przeciwnik tym jest ich więcej. U nas ostatnio 33tys a nie 1/4 stadionu jak u was

Mat - 29 października 2017, 21:38:03 - *.4-2.cable.virginm.net
do Wisła
Jeśli porównujesz frekwencję na meczach w 300 tysięcznym Białymstoku z miastem prawie trzykrotnie większym to Ci gratuluję.
Na meczu z Termaliką u siebie w lipcu było was 11 tys, u nas na Zagłębie przyszło 8 tys, więc proporcjonalnie i tak wypadamy lepiej.

BadBoy - 29 października 2017, 21:42:36 - *.col.wideopenwest.com
Haters z gorszej strony Bloni - powiem to
Jaga + Pasy 4 ever!

mati - 29 października 2017, 23:11:18 - *.jmdi.pl
do Wisła, jaka 1/4 stadionu ? Pojemność stadionu w Białymstoku to ok 22100, odjąć sektor gości to będzie ok 21 tys miejsc. dziś było 8375, to jest nie 1/4 (25%) tylko ok. 40%. biorąc pod uwagę przeciwnika i pogodę to frekwencja przyzwoita. Średnia frekwencja z ostatnich lat to coś ok 12 tys, czyli ok 60% stadionu.

Japa67 - 29 października 2017, 23:35:30 - *.dip0.t-ipconnect.de
Irek tyle lat w Głogowie to ma we krwi że trzeba lać te pały z za miedzy, brawo Jaga gratki z Głogowa

Jaga - 30 października 2017, 8:06:19 - *.184.252.31.ipv4.supernova.orange.pl
Wiślacy mają ból tyłka, bo Jaga znaczy więcej w polskiej piłce, niż ich klub

Sharks - 30 października 2017, 9:38:37 - *.229.249.104
To przyjeździe do nas zobaczymy kto jest silniejszy bo w internecie to wiem że jesteście mocni.

sprotstowa - 30 października 2017, 11:28:09 - *.static.ip.netia.com.pl
oczywiście Frankowski lub Grzyb na prawej obronie to optymalne ustawienie

cd - 30 października 2017, 11:53:15 - *.static.ip.netia.com.pl
Sheridana za ociężałego Tuszyńskiego też bym wymienił. Wczoraj Cernych wygrał więcej pojedynków główkowych niż Sheridna przez cały sezon

Robercik - 30 października 2017, 12:00:10 - *.dynamic.gprs.plus.pl
Tak widzę Jage 4-4-2 Kelemen Burliga Guti Runje Tomasik Novikovas Romanchuk Wlazło Frankowski Cernych Sheridan

do Roberci - 30 października 2017, 13:04:16 - *.7bulls.com
Za Burligę Grzyb lub Frankowski (wtedy robimy różnicę), w tej opcji sprawdziłbym na prawej pomocy Świderskiego (ma technikę, walczy a tam nie trzeba mieć tyle doświadczenia), w ataku bezwzględnie Cernych bo to jedyny napastnik na którym można polegać. Sheridan to bym już na wyspę wysłał niech nie nie wraca.....Wątpliwości mam jeszcze co do Wlazły który nic nie wnosi tylko nie ma kim go zastąpić....może Kwiecień dałby radę w pomocy.

gutek - 31 października 2017, 9:49:54 - *.play-internet.pl
Za Burligę Grzyb lub Frankowski człowieku co ty pleciesz Bury rozegrał najlepsze zawody od poczatku sezonu zresztą co mecz gra lepiej nawet teraz kiedy podobno znikną a tak nawiasem mówiac wiekszosc tego artykułu to brednie a wiadoma gazeta osiągnęła juz poziom po niżej mułu Łukasz kibicowski Białystok z tobą

BI - 31 października 2017, 9:57:48 - *.neoplus.adsl.tpnet.pl