Nice I liga: Chojniczanka 0-0 Olimpia G.

23 września 2017, 17:00 - Chojnice (Stadion Miejski Chojnice)
Chojniczanka Chojnice 0-0 Olimpia Grudziądz

Chojniczanka: 84. Radosław Janukiewicz - 25. Wojciech Lisowski, 15. Tomasz Boczek, 4. Piotr Kieruzel, 6. Przemysław Pietruszka - 8. Jakub Bąk (57, 17. Tomasz Mikołajczak), 5. Paweł Zawistowski, 14. Krzysztof Danielewicz, 7. Rafał Grzelak (66, 10. Andrzej Rybski), 45. Adam Ryczkowski - 21. Emil Drozdowicz (78, 23. Jacek Podgórski).

Olimpia: 1. Wojciech Małecki - 4. Miha Goropevšek, 24. Matic Žitko, 27. Marcin Woźniak - 28. Michael Olczyk, 33. Tomasz Wełna, 18. Hubert Adamczyk (79, 20. Daniel Feruga), 7. Damian Michalik, 25. Damian Ciechanowski (86, 17. Eusébio Bancessi) - 26. Ville Salmikivi (71, 12. Nildo), 14. Mateusz Klichowicz.

żółte kartki: Lisowski, Danielewicz, Zawistowski - Wełna.

źródło: własne / Czas Chojnic / Olimpia Grudziądz

ya - 23 września 2017, 19:23:42 - *.51.121.2
u nimcóf wybory-polska tv kłopoty z nadawaniem

Maras70 - 23 września 2017, 20:12:51 - *.dynamic.gprs.plus.pl
Wynik dobry, szczególnie, że na wyjeździe z dotychczasowym liderem. Z relacji tekstowej wynika, że mogliśmy nawet wygrać, niestety zabrakło skuteczności. Dlaczego Eusebio wszedł tak późno?

zdzicho - 23 września 2017, 20:16:44 - *.chojnet.pl
Wygrać ten mecz mógł każdy. Zawody takie, że kto strzeli bramkę ten wygrywa. Chojniczanka bardziej zdeterminowana w końcówce, Olimpia w ostatnich minutach więcej leżała na boisku i kradła czas.

aaa - 23 września 2017, 20:24:17 - *.petrus.pl
Nie było to porywające widowisko. Długimi momentami był to klasyczny mecz na remis. Ani jedni, ani drudzy nie podejmowali ryzyka. Chojniczanka bardzo umiejętnie starała się wyciągać zawodników Olimpii na swoją połowę i wtedy atakować, ale rywale w zasadzie cały mecz przestali w 11 na własnej połowie. Bliżej zwycięstwa była Chojniczanka, wydawało się że to jej bardziej zależało na wygranej, ale nic dziś nie chciało wpaść.
W Chojniczance na duży plus Mikołajczak z Rybskim, którzy wnieśli sporo ożywienia z przodu i obrońcy, którzy w zasadzie wygrywali dziś każdy pojedynek główkowy, których była dziś masa.

zdzicho - 23 września 2017, 20:27:37 - *.chojnet.pl
Jakoś nie zauważyłem tego ożywienia po wejściu Rybskiego i Mikołajczak. Zauważyłem za to notoryczne próby wymuszania fauli przez Mikołajczaka (tradycyjnie zresztą) i jego wymachiwanie rękami ze złości za to, że sędzia nie dał się na to nabierać. Najgroźniejszy w Chojniczance młody Ryczkowski. Środek pola na swoim normalnym poziomie czyli przeciętnie. Żadnego błysku. Przynajmniej obrona zagrała solidnie.

zdzicho - 23 września 2017, 20:30:03 - *.chojnet.pl
...ale tradycyjnie oglądaliśmy z "aaa" dwa inne mecze w tym samym czasie.

Tom - 23 września 2017, 20:41:02 - *.89.217.229 (*.254.162.153)
Olimpia cieszcie się ze ten Eusebio wszedł tak późno bo nic nie pokazywał A ten chłop w długich włosach był bardzo groźny i robił dużo wiatru z przodu. Mikolajczak z Rybskim wnieśli dużo do zespołu od momentu jak weszli chojniczanka była bardzo groźna. Ogólnie mecz na Remis który jest sprawiedliwy no z minimalną przewagą mks. Obydwie drużyny miały swoje okazje ale Remis jest sprawiedliwy.

zdzicho - 23 września 2017, 20:47:05 - *.chojnet.pl
a co miał Murzyn pokazać jak grał kilka minut? Weź się chłopie zastanów. Za to Fin właśnie nic nie pokazał. Boczek nakrył go czapką.

aaa do zdz - 23 września 2017, 20:52:12 - *.petrus.pl
Tak, oglądaliśmy najwyraźniej dwa zupełnie inne mecze. Najgroźniejsze sytuacje pojawiły się po wejściu Ryby z Tomkiem. Wtedy od razu pojawiły się fajne sytuacje, nieco pociągnięcia do przodu itd. Tomek przez te 35 minut zrobił więcej niż Drozdowicz przez resztę spotkania.
Co do wymuszania fauli przez Mikołajczaka to i tak jest tego znacznie mniej niż wcześniej. Nie zmienia to faktu, że część "nurkowań" to faktyczne przewinienia, bo Miki gra bardzo agresywnie i idzie na każdą piłkę. Szczególnie, gdy jest to piłka górna.
Ryczkowski niezły, ale większymi momentami mocno zagubiony. Często zdecydowanie za długo holuje piłkę, szczególnie że Olimpia najbardziej gubiła się w momentach kiedy przyspieszaliśmy grę. Kilka szybszych podań, szybsze dośrodkowania i zagrozenia byłoby dużo wiecej.
Obronę można zdecydowanie pochwalić. Piotrek Kieruzel wrócił do fajnej dyspozycji, cały mecz słychać jak rządzi obrońcami, a do tego dobrze się ustawia. Boczek za to swoim wzrostem wygrywa w zasadzie każdą wrzutkę, więc też jest szalenie potrzebny. Jedynie Pietruszka jest nieco pod formą, ale nie jest to na szczęście jakaś mocno fatalna forma, więc nie ma problemu.

Tom - 23 września 2017, 20:52:53 - *.89.217.231 (*.254.162.153)
No nakrył ale mimo to dużo biegał i stoperzy mieli z nim dużo pracy nacharowali się i Kieruzel i Boczek a ze murzyn wszedł tak późno to zasługa trenera olimpi miał niecałe 10 minut ale nie wniósł nic na podmeczonych obrońców. Sam się zastanów znawco

zdzicho - 23 września 2017, 20:57:31 - *.chojnet.pl
Miał 10 minut z tego połowę czasu zawodnicy Olimpii leżeli na boisku. Najpierw Ciechanowski a potem drugi.

Tom - 23 września 2017, 20:58:56 - *.89.217.227 (*.254.162.153)
aaa masz sto procent racji. Kieruzel dzisiaj Man od the match fajnie że wrócił do dobrej formy. Wołąkiewicz będzie musiał się mocno starać by zastąpić jednego ze stoprów ale to dobrze że jest rywalizacja na tej pozycji

Pyt - 23 września 2017, 21:21:17 - *.59.72.35
Co jest z Drzazgą? Ostatnio nie gra.

zdzicho - 23 września 2017, 21:25:48 - *.chojnet.pl
Nie gra bo ma dużą konkurencję do gry w ataku, a na skrzydle gdzie do tej pory grał sprawia wrażenie "nieproduktywnego". wiater a żadnego pożytku przy tym. Dlatego do gry na skrzydle grają lepsi na te pozycje. chociaż nie wiem dlaczego nie dostanie szansy gry w ataku. chyba powinien.

aaa - 23 września 2017, 21:45:42 - *.petrus.pl
Też chętnie zobaczyłbym Drzazgę w ataku. Zresztą ja w ogóle chętnie zobaczyłbym grę na dwóch wysuniętych napastników. Wtedy od razu zyskalibyśmy dodatkowy argument w ataku, górne piłki od bramkarza można by wtedy rozegrać na kilka sposobów, uważam że znacznie ułatwiłoby nam to sprawę tworzenia sytuacji bramkowych.

Bili Kid - 23 września 2017, 22:11:23 - *.partnet.com.pl
Jeszcze 7 kolejek do zakończenia rundy jesiennej. No to zaczynamy kochane czajniki grać na remis . Może rundę skończymy z 8 remisami.

Kofallus - 24 września 2017, 0:05:19 - *.petrus.pl
Chojna nie zrobiła wystarczająco dużo,by wygrać z Olimpią.Przyznać muszę przedmówcom,że mają wiele racji.Środek obrony i bramkarz na plus.Boczni obrońcy przegrywali prawie wszystkie pojedynki.Pietia w 1 połowie,a Lisu przez cały mecz nie mógł dogonić Klichowicza.W środku pola ruch jednostajnie prostoliniowy.Żaden z trzech nie jest playmakerem i do przodu grają słabo.Szarpie,rwie Grzelu.Dziwnie wysoko grał anemiczny dziś Zawias,a dlaczego gra Danielewicz nie jestem w stanie pojąć.Ryczkowski za dużo dryblingu i gry pod siebie,no i parę razy mógł mieć ostatnie podanie do napastnika,ale zawsze brakowało dokładności.Miki walczył,starał się i miał jakieś tam sytuacje.Jak gramy u siebie,kiedy atak pozycyjny tworzymy wskazane by grał Ryba.Drzazga jako napastnika tez bym chętnie zobaczył.Na koniec o sektorze C.50 chłopców burczących o Arabach,dziadkach z prostej,których drużyna patrząc dziś na płot to ojniczanka.Na mecze u siebie nie potrafią się dostatecznie zmoblizować,a o wyjazdach nie ma co wspominać.Gramy dalej!

Max 202 - 24 września 2017, 8:23:19 - *.chojnet.pl
Co za wypociny w tych komenyarzach. Co za znafcy futbolu. Jak to czytam to wymiotowac sie chce. Ogolnie super mecz duzo akcji z jednej i z drugie strony. Emocje do konca bo byla nadzieja na 3 pkt dla mks jak i 3 pkt dla gridziadz. Jak czytam ze mks gral do tylu ze grzelu cofniety i co to ma byc t ogarnia mnie pusty smiech. A moze byla taka taktyka zeby wciagnac druzyne z grudziadza na wlasna polowe zeby uruchomic szybkiego tyczkowskiego i baka. Ze niby miki wymuszal ciagle faul.... A moze jest na tyle inteligentny ze pktrafi grac bez pilki o czym nie macie pojecia i nigdy o tym nie slyszeliscie. A gdyby bul wynik 3:3 to juz kieruzel by nie byl super tylko gramkarz dno i obrona do wymiany. OGOLNIE MECZ DOBRY DALO SIE TO OGLADAC I Z TAKA GRA MKS I GRUDZIADZ BEDA BARDZO WYSOKO P.S PIKARZE NIE CZYTAJCIE TYCH NASZYCH WYPOCIN

kibic - 24 września 2017, 9:29:10 - *.petrus.pl
Czekam kiedy wreszcie zagramy na dwoch napastnikow .Tak sie nie da wygrac meczu Drozdowicz cofajacy sie na wlasna polowe po pilke, a z przodu nikogo.nie potrafimy wymienic kilku celnych podan do przodu .Brak gry bez pilki wiec graja do tylu i dluga pilka do nikogo. Z tak slaba gra na koniec rundy gora srodek tabeli.

aaa do max - 24 września 2017, 13:31:57 - *.petrus.pl
Zgadzam się co do tego, że taka była taktyka, aby wciągnąć Olimpię na własną połowę, co zresztą wcześniej już napisałem. Problem w tym, że drużyna nie reagowała na sytuację w której Olimpia nie dawała się wciągnąć w naszą bardzo mądrą swoją drogą grę. Widać, że trener Brede ma pomysły na grę i pod względem samej gry nie wyglądamy źle. Gramy wręcz bardzo dobrze, brakowało mi jedynie reakcji na boiskowe wydarzenia.
Co do Mikiego to nigdzie nikt nie stwierdził, że jego zachowanie nie jest inteligentne. Gra mądrze, tylko są mecze w których rzeczywiście przesadza z ilością przewrotek na boisko.
@kibic, To wcale nie była słaba gra. Realizowaliśmy założoną taktykę tak bardzo, że czasem zabrakło nieco kreatywności i swobody. Olimpia przez większość meczu grała w 10 na własnej połowie, widać było że liczą na kontrę i szanują nasz zespół. Dlatego podaniami do tyłu szukaliśmy wyciągnięcia rywala na naszą połowę, dzięki czemu mielibyśmy więcej miejsca w środku pola jak i pod polem karnym rywala. Olimpia jednak również doskonale realizowała swoją taktykę i nie dała się wciągnąć w naszą grę.
Mecz dla kibiców długimi fragmentami nudnawy, ale bardzo ciekawy dla osób mocno zainteresowanych taktycznymi niuansami. Genialny materiał do analizy i pokazu jak realizować taktykę ;)