20 lutego 2017, 19:53:41 - dyrovski
Udany start Zagłębia

W meczu kończącym 22. kolejkę Lotto Ekstraklasy Zagłębie Lubin wygrało u siebie z Arką Gdynia 1-0 (0-0). Spotkanie nie zachwyciło swoim poziomem, a jedynego gola z rzutu karnego strzelił Filip Starzyński.

Pierwsza połowa nie była ciekawym widowiskiem. Przewagę mieli gospodarze, lecz nie potrafili skutecznie zagrozić gdynianom. W 6. minucie Filip Starzyński zauważył, że ma przed sobą dużo miejsca i zdecydował się na strzał z dalszej odległości, jednak piłka poleciała nad poprzeczką. Następnie w 25. minucie kolejną szansę miał Starzyński. Tym razem pomocnik Zagłębia podjął próbę z rzutu wolnego, ale znów nie udało mu się trafić w bramkę. Dwie minuty przed przerwą Starzyński dośrodkował z rzutu rożnego, a akcję mocnym, lecz niecelnym strzałem zakończył Ľubomír Guldan. Arka nie zdołała oddać ani jednego strzału w tej części gry.

Drugie 45 minut rozpoczęło się od uderzenia Arki. Mateusz Szwoch kopnął bardzo mocno z rzutu wolnego wykonywanego z dalekiej odległości, ale dobrą interwencją wykazał się Martin Polaček. W 55. minucie prowadzenie objęło Zagłębie. Kilka chwil wcześniej Tadeusz Socha sfaulował w szesnastce Martina Nešpora i sędzia odgwizdał rzut karny, którego pewnym wykonawcą był Starzyński. Pięć minut później Đorđe Čotra podał do Arkadiusza Woźniaka, a ten w dobrej sytuacji nie dał rady pokonać Konrada Jałochy. W 85. minucie mocno sprzed pola karnego uderzył Szwoch, jednak nie zaskoczył tym strzałem Polačka. W kolejnej akcji do remisu mógł doprowadzić Dariusz Formella, ale jego próba była niecelna.

20 lutego 2017, 18:00 - Lubin (Stadion Zagłębia)
Zagłębie Lubin 1-0 Arka Gdynia
Filip Starzyński 55 (k)

Zagłębie: 1. Martin Polaček - 4. Aleksandar Todorovski, 33. Ľubomír Guldan, 5. Jarosław Jach, 3. Đorđe Čotra - 9. Arkadiusz Woźniak, 20. Jarosław Kubicki, 19. Filip Jagiełło (69, 17. Adrian Rakowski), 18. Filip Starzyński (85, 24. Jakub Tosik), 14. Łukasz Janoszka - 21. Adam Buksa (39, 13. Martin Nešpor).

Arka: 13. Konrad Jałocha - 2. Tadeusz Socha, 29. Michał Marcjanik, 32. Przemysław Stolc, 17. Adam Marciniak - 8. Marcus Vinícius, 6. Antoni Łukasiewicz (65, 14. Michał Nalepa), 21. Yannick Kakoko, 19. Miroslav Božok (65, 77. Dariusz Formella) - 90. Josip Barišić (72, 26. Przemysław Trytko), 10. Mateusz Szwoch.

żółte kartki: Todorovski - Kakoko, Formella, Stolc, Trytko.

ja - 20 lutego 2017, 19:55:57 - *.146.194.52.internetia.net.pl
Ale rąbanka aż oczy bolały. Ten mecz nadaje się na emisję w kartofliska.pl. Wiocha niesamowita

Toporek27 - 20 lutego 2017, 19:56:13 - *.play-internet.pl
Co za meczarnia normalnie mecz tragedia

RS - 20 lutego 2017, 19:57:55 - *.neoplus.adsl.tpnet.pl
PZPN powinien zabronić grać mecze w poniedziałki bo za każdym razem jest niewyobrażalna kopanina bez ładu i składu w żółwim tempie. Sędzia ślepy, bo oczywiście karnego nie było ale gra Arki to i tak płacz i zgrzytanie zębów.

Arkowiec - 20 lutego 2017, 19:58:19 - *.centertel.pl
Niestety Arka związana defensywny taktyką w I połowie przegrywa. Po co ta defensywa???? W drugiej połowie Arka zaczęła grać. Nie można było tak od początku ???

SPQR - 20 lutego 2017, 19:58:26 - *.dynamic.chello.pl
Żadna z drużyn nie zasłużyła nawet na punkt, słabość Arki mnie nie dziwi, ale to forma Zagłębia to porażka.

Hulk - 20 lutego 2017, 19:59:32 - *.play-internet.pl
Ten sędzia to jakaś kpina,a karny to żenada

Martin Jol - 20 lutego 2017, 20:00:26 - *.neoplus.adsl.tpnet.pl
to kabaret jest taki mafijny że głowa mała

KKS - 20 lutego 2017, 20:01:48 - *.neoplus.adsl.tpnet.pl
Ale kicha, mecz nudny jak flaki z olejem !

piter74 - 20 lutego 2017, 20:04:42 - *.dzierzoniow.vectranet.pl
Jaki trener taka gra Zagłębia- ofensywa nie istnieje, niesamowita kopanina

kielczanin - 20 lutego 2017, 20:04:50 - *.63.27.34.vultr.com
Gratki WZL. Pozdrowienia z Kielc.

blimak - 20 lutego 2017, 20:05:00 - *.dynamic.chello.pl
Pierwszy mecz w sezonie więc trudno oczekiwać po drużynie fajerwerków
Bardzo dużo niedokladności,mam nadzieję że z biegiem czasu będzie dużo lepiej, ważne są punkty, a na koniec sezonu nikt nie będzie patrzył na styl z pierwszych kolejek, takie mecze trzeba wygrywać,
Arce życzę urywania punktów czołówce i walke o jak najwyższe cele

Wp - 20 lutego 2017, 20:05:01 - *.play-internet.pl
Karny wydrukowany elegancko panie Frankowski

Z - 20 lutego 2017, 20:14:53 - *.dynamic.gprs.plus.pl
To była ohyda, a nie mecz.

Jeremi - 20 lutego 2017, 20:16:49 - *.dynamic.chello.pl
Macie wątpliwości z karnym? Sędzia się wybroni jak w telewizorze zwykł mawiać pan Sławek. A sędzia? Zapewne jak zwykle, wysoko zostanie oceniony przez kwalifikatora, tak jak Raczkowski po meczu Termalika-Lechia, który przy pomocy asystenta zobaczył również ciekawe zagranie ręką, kwalifikujące się do pokazywania na szkoleniach sędziowskich pt."jakich karnych nie dyktować"

mirekos - 20 lutego 2017, 20:19:43 - *.gdansk.vectranet.pl
Buksa zszedł w pierwszej połowie - taki był dobry że zdjął go trener czy kontuzja?

ZL - 20 lutego 2017, 20:29:16 - *.137.19.103
Słaby mecz Zagłębia, ale jeszcze słabszy mecz Arki. Na miejsca premiowane awansem do pucharów taka gra ZL nie wystarczy, natomiast grupa mistrzowska na spokojnie. Przewiduje na koniec sezonu 5 miejsce jeśli tak to będzie wyglądać, chyba, że pokażą dopiero na co ich stać w tej rundzie. Wiosna zawsze dla Zagłębia lepsza, ale Legia, Lechia, Lech i Jagiellonia to raczej murowani kandydaci do LM i LE, więc będzie ciężko, ale nie bez szans.

Grześ - 20 lutego 2017, 20:32:19 - *.rzeszow.hypnet.pl
Masakra. Smiać mi się chce jak ktoś pisze, że np. holenderska liga to takie samo dziadostwo jak nasza "ekstraklasa".

:)) - 20 lutego 2017, 20:39:08 - *.adsl.inetia.pl
Kopanina bez ładu i składu. No i tekst komentatora meczu na Eurosport, po jednej z akcji pod bramką Arki: "nie liczy się uroda a skuteczność zwodu" padłem.

Tragedia - 20 lutego 2017, 20:39:58 - *.neoplus.adsl.tpnet.pl
Udany start ? To wstyd Zaglebia ! Jaki trener taki zarząd !!! Gdzie ta drużyna ma napastnika ????????????????,???????????,

luka - 20 lutego 2017, 20:43:40 - *.96.185.142.neoplus.adsl.tpnet.pl
Miejcie honor i zmieńcie nazwę ekstraklasa na I liga.Przecież tam nie ma porządnego biegania .Poza wyjątkami.Gra kunktatorska.Nie ma jakości w technice.Po co ci piłkarze zza granicy?To ma być promocja piłki nożnej?Ludzi jak na dobrym III ligowym meczu.

Wacek W. - 20 lutego 2017, 20:57:19 - *.dynamic.chello.pl
Widać było że Stokowiec bal się tego meczu. Cel był jeden nie przegrać a jak dodamy do tego defensywną taktykę Arki to mamy mecz- flaki. Oglądać sie nie dało.

ja - 20 lutego 2017, 21:14:21 - *.146.194.52.internetia.net.pl
@blimak.. co Ty chłopie wygadujesz?? pierwszy mecz w sezonie?? pierwszy mecz w sezonie dla Zagłębia był dnia 17.07.2016r. Po drugie, takie tłumaczenie jest czysto amatorskie. My od 20 lat się zastanawiamy czemu na zachodzie grają lepiej. Otóż odpowiedź jest prosta. Oni są po prostu zgrani. Największą rewolucję wykonują w przerwie letniej. Potem mają czas by popracować na zgraniu się. U nas mają całą rundę jesienną a na wiosnę wszystko od nowa. Zagłębie zimą nie zrobiło rewolucji w zespole a mimo to piłkarze wyglądali jakby ze sobą grali pierwszy raz. To świadczy o złej pracy trenera. Popatrz na Legię. Niedorozwój siedzący na stołku dyrektora sportowego zimą robi rewolucję w ataku i na wiosnę jest ogromna KUPA!! A dodatkowo trener na to się zgadza. To jest upośledzenie piłki nożnej!!

Ewa - 20 lutego 2017, 22:22:14 - *.dynamic.chello.pl
Panowie komentatorzy w Eurosporcie co chwilę jarali się ile to wychowanków Zagłębia jest na boisku. Oczywiście nie zauważyli, że od 65 min. w Arce grało 5 wychowanków klubu, w tym czterech zdobywców Mistrzostwa Polski juniorów dla Arki.

futbolista - 20 lutego 2017, 22:29:32 - *.bois.qwest.net
do ja- chlopie ludowy,na zachodzie graja lepiej,nie dlatego,ze sie zima zgrywaja,tylko oni tam podchodza do zycia w duchu kapitalizmu,a nie duchem jakos to tam bedzie,byle by kasa byla.
dlaczego polskie gwiazdy na zachodzie,oczywiscie ci,ktorzy umieja i chca sie dostosowac do zachodnich norm kapitalistycznych w podejsciu do pracy,niczym nie ustepuja tym z zachodu ? a sprowadz ich do krajowych klubow i bedziesz mial miernote,jak to jest praktycznie po wszystkich u nas klubach. tylko sztamuja,nic wiecej.

ja - 20 lutego 2017, 23:21:17 - *.146.194.52.internetia.net.pl
@futbolista... a gdzie ja napisałem, że na zachodzie zgrywają się zimą??? na zachodzie okres letni mają dłuższy niż w Polsce, czas transferów mają na początku lata później się zgrywają do rozpoczęcia rozgrywek. Forma zgrania jest zachowana do końca sezonu. Powiadasz jestem chłop ludowy. a kim ty jesteś jak czytać nie potrafisz? Powiedz mi, co piłkarze mają zrobić jak to trener ustala taktykę. Myślisz, że 99% zawodników z ekstraklasy nie chce grać z natury? wielu chciałoby pracować tak samo jak na zachodzie ale za bardzo nie ma z kim. Większość naszych trenerów to stara szkoła Piechniczków, Engelów czy Majewskich. Popatrz chociażby na pracę Michniewicza. Dobre wyniki z Pogonią i Termalicą. Jest pewne ale. To kluby na dorobku. Dziś są a za rok może ich nie być. Tam nie ma rozwiniętego scoutingu itp. a jednak można zachować jakieś proporcje

Beka - 20 lutego 2017, 23:23:31 - *.dynamic-ww-07.vectranet.pl
rwzl typer z ciebie nieprzeciętny . . .

Fascynacja - 20 lutego 2017, 23:30:42 - *.neoplus.adsl.tpnet.pl
Brudny sport od korupcji Brudny kraj Brudne wszystko Brudny system i chora rzeczywistość

futbolista - 20 lutego 2017, 23:32:02 - *.bois.qwest.net
ja- nie obrazam cie,ja tez chlop ludowy. i co do zgrania,to jednak przekladam zgrania na boczny tor. w kapitalistycznym podejsciu do zycia,jest po prostu bycie na gorze,a szczegolnie gdy jest do tego jeszcze talent. czy pamietasz 90-te lata,kiedy to niespodziewanie reprezentacja Danii otrzymala okienko staru w ME ? chyba za kogos z
Balkanow,nie pamietam. i co ? zebrali sie tak po prostu z rzutki z klubow Europy i we finale rozbili Niemcow po bardzo pieknej grze 2:0

kibic - 21 lutego 2017, 0:51:50 - *.as13285.net
Mecz tragedia,sędzia partacz... Cóż,pozytyw to Przemek Stolc i Michał Nalepa, Marcjanik i Szwoch.Słabszy mecz Tadzia i Yannica. Przy takiej formie tego ostatniego z Koroną to chyba Nalepa od początku powinien zagrać i Zbozień. Minus i to wielki to zawodnik/napastnik Barisić, już dawno takiego ogóra w ataku Arki nie było,ostatni to chyba był zawodnik/napastnik Mawaye. Naprawde Trytko po wejsciu to chociaż piłkę PRZYJĄł pare razy a zawodnik/napastnik Barisic tego nawet nie potrafi.aha Marcus przy całym szacunku dla Niego nie jest świętą krową i jak słabo gra drugi mecz z rzędu myślę że trzeci zacznie z ławki a zagra np Zarandia czy Formella.

adf - 21 lutego 2017, 0:52:31 - *.neoplus.adsl.tpnet.pl
Najlepszy z tego meczu był komentarz na Eurosporcie . Oto jeden z fragmentów "Zatrzymał faulem rozpędzonego Stolca"

kibic - 21 lutego 2017, 0:58:54 - *.as13285.net
i taki ciekawy cytat komentatora/statystyka co do minuty Pana,niestety nazwiska nie znam " Czotra zatrzymał rozpędzonego Stolca" uff bo już myślałem że klocka z brązu na boisku chciał ukręcić, artysta

ja - 21 lutego 2017, 6:40:14 - *.146.194.52.internetia.net.pl

ja - 21 lutego 2017, 7:42:13 - *.146.194.52.internetia.net.pl
@futbolista. zlituj się, nie porównuj lat 90-tych do obecnych. To zupełnie inna piłka, co pokazuje, że wielu trenerów starszego pokolenia sobie nie poradziło. Popatrz na Bayern i na Ancelottiego. To jest taki sam dramat jak zatrudnienie Smudy w Łęcznej. Popatrz na naszą reprezentację. Jaka jest praca np. Nawałki a jaka była Smudy czy Fornalika. Z drugiej strony wciąż to ten sam skład od wielu wielu miesięcy. Wystarczy wystawić w meczu sparingowym rezerwowych i jest klepanina. Dlatego dziwi mnie, że Zagłębie bez rewolucji w składzie nadal nie jest zgrane. Przykład Legii, zrobili rewolucję w ataku i jest problem z rozgrywaniem. Mecz z Ruchem to ewidentnie pokazał. Nie potrafili sklepać kilku podań, bo nie wiedzieli jak!!!

figa11 - 21 lutego 2017, 7:53:45 - *.dip0.t-ipconnect.de
Pilkarze powinni za kare caly mecz w tv obejrzec. To by zobaczyli na jakie meczarnie narazaja kibicow

Fascynacje - 21 lutego 2017, 8:16:20 - *.neoplus.adsl.tpnet.pl
Nie róbcie z tej akademii KGHM Zagłębia nie wiadomo jakiej kuzni talentów Oke'y zdarzają się diamenty Ale to i tak szlifuje je zachód Jacha HSV.Hamburgu doszlifuje ! Zróbcie dwie płyty boczne podgrzewane

kris - 21 lutego 2017, 10:06:54 - *.11.90.2
kibic Ciebie to z Wisłą poniosło

F - 21 lutego 2017, 12:13:43 - *.dynamic.kabel-deutschland.de
Zagłebie z tymi talentami niczym się nie wyróżnia od innych klubów i mają sponsora bez dna w sakwie. Niestety, ale potęgi tam nie zbudują. LE pokazała, że mimo sprzyjającemu zarządowi, nie będzie żadnych wzmocnień.

Zl - 21 lutego 2017, 12:20:50 - *.dynamic.gprs.plus.pl
Rakowski aut z Zagłębia! To co grasz to jest padlina, dość kolesiarstwa w Zagłębiu, jak taki pseudo piłkarz moze grać na takim poziomie przez tyle lat!? I brać taka kasę, to jest pomyłka, tak jak żona komisarza Ryby. Nie podpisywać z nim kontraktu!

F - 21 lutego 2017, 12:21:08 - *.dynamic.kabel-deutschland.de
Mało tego, na Partizan (po szczęśliwym 1 spotkaniu kompletnej dominacji Serbów) zabrakło Starzyńskiego w dwumeczu (może i dobrze) - grajka który walnie przyczynił się do wysokiej noty Zagłębia w Ekstraklapie, nie zrobiono nic by przygotować się do Europy. Tak samo było z Piastem który rozszedł się z Latalem i zszedł ponownie, ale wciąż bez Vacka i Nespora.
Cracovia też nie zrobiła wzmocnień i baty od Albańczyków, więc o czym mowa...

16tys kret - 21 lutego 2017, 14:54:22 - *.internetia.net.pl
Ilość widzów tradycyjnie zawyżona! 20-25% zajętych miejsc a podają ponad 5tys po co ta ściema ???

karolzhh - 21 lutego 2017, 16:07:59 - *.multi.internet.cyfrowypolsat.pl
To b.smutne,ale Arka to taka druzyna FRAJEROW,a to co pokazali w I polowie to wstyd...jakas zbieranina

LEO - 21 lutego 2017, 16:11:28 - *.neoplus.adsl.tpnet.pl
Niestety słabo

hjjo - 21 lutego 2017, 17:17:30 - *.dynamic.mm.pl
Dlaczego ten karny??? To już słodka tajemnica sędziego...

zdzich659 - 22 lutego 2017, 16:06:55 - *.adsl.inetia.pl
Zagłębie zawsze dobrą wiosnę ,uwazam ,że Lechia ma najlepszy skład na mistrza, Lech zdobedzie PP.
1Lechia
2 Legia
3Zagłębie ,lub Lech

wspłczynik - 23 lutego 2017, 10:50:37 - *.centertel.pl
zara graja Legie i mysle ,ze sa w stanie odeprzec "Amsterdamczykow" bo tyle wystarczy bez wygranej zeby zwyciezyc. Stolico ma poka ilo jestis warta ! !