17 października 2016, 19:51:19 - dyrovski
Śląsk wreszcie zwycięski

Śląsk Wrocław wygrał na wyjeździe z Koroną Kielce 2-1 (0-0) w meczu kończącym 12. kolejkę Lotto Ekstraklasy. Bramki dla gości zdobyli Kamil Dankowski i Adam Kokoszka, a gospodarze odpowiedzieli trafieniem Daniego Abalo. Śląsk przerwał tym samym serię pięciu spotkań bez zwycięstwa.

Spotkanie od samego początku było bardzo wyrównane. Obie drużyny próbowały zagrozić bramce rywala, ale niewiele dobrego z tego wychodziło. W 12. minucie Jacek Kiełb dośrodkował z rzutu rożnego, a strzał głową oddał Bartosz Rymaniak, lecz była to słaba próba i debiutujący w barwach Śląska Ľuboš Kamenár nie miał problemu ze złapaniem piłki. Dwie minuty później Alvarinho zdecydował się na uderzenie sprzed pola karnego, jednak futbolówka poleciała obok słupka. Bardzo blisko objęcia prowadzenia w 25. minucie była Korona. Nabil Aankour zagrał w szesnastkę Śląska, a strzał głową oddał Serhij Pyłypczuk, ale refleksem wykazał się w tej sytuacji Kamenár, który wybił piłkę. W 32. minucie goście ponownie spróbowali zaskoczyć Macieja Gostomskiego strzałem z dalszej odległości, lecz golkiper Korony poradził sobie z uderzeniem Ryoty Morioki. Cztery minuty później próbę z rzutu wolnego podjął Kiełb, jednak kolejną dobrą interwencję zanotował Kamenár. Dwie minuty przed przerwą z daleka kopnął jeszcze Miguel Palanca, ale nie udało mu się trafić w bramkę.

W 54. minucie miały miejsce dwa niecelne strzały oddane przez zawodników Korony. Najpierw uderzył Rafał Grzelak, a kilka chwil później kopnął Pyłypczuk. Obie próby były jednak bardzo nieudane. W odpowiedzi sprzed pola karnego strzelił Joan Román, lecz pewnie interweniował bramkarz Korony. W 62. minucie niecelnie z dalszej odległości kopnął Peter Grajciar. Siedem minut później w końcu padła bramka, a jej autorem był Kamil Dankowski. Obrońca wrocławian pokonał Gostomskiego bardzo ładnym uderzeniem z rzutu wolnego. W 83. minucie Korona wyrównała. Ken Kallaste zacentrował z lewej strony pola karnego, a gola głową strzelił Dani Abalo. Śląsk potrzebował zaledwie dwóch minut na ponowne objęcie prowadzenia. Z prawej strony boiska w szesnastkę zagrał Grajciar, a Gostomski wybił futbolówkę wprost pod nogi do Adama Kokoszki, który mocnym strzałem bez przyjęcia nie dał szans bramkarzowi gospodarzy.

17 października 2016, 18:00 - Kielce (Stadion Miejski Arena Kielc)
Korona Kielce 1-2 Śląsk Wrocław
Dani Abalo 83 - Kamil Dankowski 69, Adam Kokoszka 85

Korona: 33. Maciej Gostomski - 26. Bartosz Rymaniak, 13. Dmitrij Wierchowcow, 32. Radek Dejmek, 19. Ken Kallaste - 5. Serhij Pyłypczuk, 8. Mateusz Możdżeń, 27. Rafał Grzelak, 10. Nabil Aankour, 15. Jacek Kiełb (70, 9. Dani Abalo) - 17. Miguel Palanca (74, 77. Michał Przybyła).

Śląsk: 1. Ľuboš Kamenár - 30. Kamil Dankowski, 3. Piotr Celeban, 21. Lasza Dwali, 5. Augusto - 7. Joan Román (60, 29. Peter Grajciar), 6. Filipe Gonçalves, 20. Adam Kokoszka, 10. Ryota Morioka (84, 22. Sito Riera), 14. Alvarinho - 19. Kamil Biliński (90, 11. Bence Mervó).

żółte kartki: Wierchowcow, Pyłypczuk, Rymaniak - Biliński, Kokoszka, Mervó.

sędziował: Paweł Gil (Lublin).
widzów: 4505.

kibic - 17 października 2016, 19:52:29 - *.play-internet.pl
Łylma!

Rado32 - 17 października 2016, 19:53:46 - *.multi.internet.cyfrowypolsat.pl
Jak na mecz ślepego z kulawym niezły poziom.

Tomek - 17 października 2016, 19:54:02 - *.multi.internet.cyfrowypolsat.pl
Prezes Korony Paprocki zniszczyl Korone i sprowadzil ja na dno, ale pakuje sobie kieszenie pieniedzmi podatnikow z kielc i sie smieje.
Szkoda Korony.

Sopot - 17 października 2016, 19:56:09 - *.25.231.167
Brawo Śląsk ! Pozdrowienia z Sopotu

czytalnik - 17 października 2016, 19:56:11 - *.static.ip.netia.com.pl
Mecz ciekawszy i mimo wszystko chyba na wyższym poziomie niż szlagier Termalika - Jaga. No, ale taka jest właśnie nasza liga.

zły - 17 października 2016, 19:56:26 - *.ists.pl
Kibice w Kielcach podobno bojkotują i nie chodzą na mecze, czy to prawda?

Daniel - 17 października 2016, 19:57:31 - *.dynamic.chello.pl
Gostomski na koniec sezonu dostanie pomnik od przeciwników Korony

kibic - 17 października 2016, 19:57:35 - *.play-internet.pl
@zły To prawda, protestujemy przeciwko paprockiemu.

Ringo - 17 października 2016, 19:57:42 - *.dip0.t-ipconnect.de
Viva WKS!
Tak to jest, jak sie ma sponsorow z Czarnego Ladu....:-)

makao - 17 października 2016, 19:59:09 - *.233.184.2
Jak przyjdą inwestorzy z Senegalu to my wam pokażemy

Dara - 17 października 2016, 20:03:44 - *.155.53.185.ajc.com.pl
Jak się wygrywa na wyjeździe to wynik brzmi
1-2 panie moderator

LS - 17 października 2016, 20:09:35 - *.dynamic.gprs.plus.pl
Gratulacje dla Śląska, teraz będzie już tylko lepiej.

From W-w - 17 października 2016, 20:10:05 - *.neoplus.adsl.tpnet.pl
Nieźle Śląsk - po 12 kolejkach na wyjeździe - pkt zdobytych 11, strzelonych bramek - 10. Gdyby tak móc dodać podobną zdobycz w meczach domowych, to byłoby miejsce mniej więcej czwarte. Może trochę niższe, no ale skoro po 12 kolejkach zdobywa się u siebie 3 punkty (remisy) i strzela 2 gole (podarowany karny + chyba wolny), to pozostaje się cieszyć z naprawdę niezłych wyników wyjazdowych

V - 17 października 2016, 20:17:39 - *.neoplus.adsl.tpnet.pl
Mecz walki, brawo Śląsk !

kolo - 17 października 2016, 20:28:07 - *.dynamic.mm.pl
Coś Senegalczyków nie widać.Kupili klub za czapkę gruszek i wrócą jak się ociepli.

ktoś - 17 października 2016, 20:35:39 - *.3s.pl
czemu Sekulski nie gra ?

Yogi - 17 października 2016, 20:37:43 - *.play-internet.pl
Trudno wygrać bez sponsora,bez trenera i bez grajków.Takiego dziadostwo w CK nie bylo nigdy.Wstyd,zenada rozpacz.

mario - 17 października 2016, 20:52:54 - *.114.169.249
Koronka idzie tam gdzie powinna być tzn 1 liga. Pozbyto sie całego trzonu zespolu to czego sie można spodziewać. Niedługo to tramkarze będą grać albo emeryci bo im płacić nie trzeba. Z takim myśleniem= jakoś to bedzie zespol jest skazany na spadek. A miało być tak pięknie, echhhh.

FCB - 17 października 2016, 21:59:22 - *.dip0.t-ipconnect.de
tak protestujcie dalej kibole jak sie wam nie podoba to nie chodzic na mecze i nie szkodzic, bedziecie protestowac to spadniecie jak zawisza, zamiast do krakowa warszawy wroclawia bedziecie jezdzic do pacanowa na wyjazdy. protestujcie dalej nikt was nie potrzebuje

jajaja - 17 października 2016, 22:07:45 - *.53.246.132
"lepszy niż szlagier Termalica - Jaga"
------
Jaka liga, takie szlagiery... xDD

or - 17 października 2016, 22:13:37 - *.rev.pro-internet.pl
Szkoda Korony bo przegrała przez błędy bramkarza Gostomskiego.Przecież on nigdzie się nie sprawdził !!.

jer - 17 października 2016, 22:28:17 - *.internetdsl.tpnet.pl
Rumak dlaczego trzymałeś w rezerwie tego bramkarza,świadczy to tylko jakim jesteś trenerem.

@Dara - 17 października 2016, 22:46:36 - *.adsl.inetia.pl
Nie można wygrać 1-2, bo taki wynik w sensu strikte byłby niekorzystny dla podmiotu- zaprzeczeniem.

Gdzie@wp.p - 17 października 2016, 23:15:28 - *.play-internet.pl
Gdzie madej?

gollak - 17 października 2016, 23:23:29 - *.lightspeed.tukrga.sbcglobal.net
W Śląsku, uwaga - AŻ 4 POLAKÓW!!!
W Koronie, uwaga - AŻ 5 POLAKÓW!!!
Polskie kluby są przepełnione szrotem zagranicznym, dlatego mamy taki mierny obraz polskiej piłki. Te kluby w ogóle nie mają szkolenia, nie mają zaplecza pod szkolenie młodzieży, tylko mają stadiony. Frekwencja to już w ogóle żalosne podsumowanie tego meczu. xD 4505 widzów, hahaha, TŁUMY!!! :]

agKŚ - 17 października 2016, 23:41:53 - *.play-internet.pl
Hej Śląsk
WKSBKS

1liga - 18 października 2016, 2:44:22 - *.neoplus.adsl.tpnet.pl
to był mecz spadkowiczów.Grają większy piach niż reszta tej pożal się Boże eklasy

552 - 18 października 2016, 8:40:09 - *.stimo.net
4 POLAKÓW W Śląsku przepisy musza sie zmienic

BKS - 18 października 2016, 9:39:22 - *.233.60.65.static.msgaz.pl
od kiedy Abalo gra w VIVE ???? Gdzieś mi to umknęło. Należy pochwalić dobrą współprace miedzy kieleckimi klubami. Wypożyczyli skrzydłowego to Korony a on udowodnił że potrafi też strzelać.

amaral - 18 października 2016, 9:40:04 - *.179.139.118
polska myśl trenerska... wpuścić Abalo a zdjąć Palancę... super pomysł tym bardziej że razem grają najlepiej jak obaj są na boju.

phi - 18 października 2016, 10:08:48 - *.netia.pl
A kibice Śląska zawinęli się w przerwie hehe, tego jeszcze nie było.

obs - 18 października 2016, 10:13:34 - *.fiberway.pl
Jeżeli tam było 4.500 widzów to Korona ma stadion na 45.000 osób, bo tyle razy więcej ludzi spokojnie by się zmieściło. Niecałe dwa tysiące osób realnie były!

rafinia - 18 października 2016, 11:26:08 - *.neoplus.adsl.tpnet.pl
obronił się jednak Rumak tym spotkaniem A sytuacja młodego i dobrze rokujacego Wilmana stala sie nieciekawa

CK 100% - 18 października 2016, 11:42:16 - *.play-internet.pl
Lubawski daj im ze 4 bańki to zaczną grać prezydęcie pamietaj o tym ze z najemnika nigdy nie bedzie dobrego piłkarza oni leją na Koronę dla nich liczy się tylko KASA a ty dalej kłam kielczan ze masz nagranego sponsora jesteś cyganem

CK 100% - 18 października 2016, 11:43:30 - *.play-internet.pl

miruCK - 18 października 2016, 15:04:23 - *.kielce.hypnet.pl
Dziś wyczytałem że poważna kielecka firma ma zostać sponsorem Korony. Czyli cyrku cd. Zaraz JE W. Lubawski wyciągnie łape po miejskie pieniądze i przy okazji zaszantażuje opozyję....Obyśmy nie skończyli jak Zawisza z Osuchem i Widzew z Cackiem czyli ok 4 ligi.

LEO - 18 października 2016, 16:03:35 - *.neoplus.adsl.tpnet.pl