6 marca 2016, 19:51:49 - dyrovski
Urban miał nosa i wpuścił Gajosa

W przedostatnim meczu 26. kolejki Ekstraklasy Lech Poznań wygrał na własnym boisku z Cracovią 2-1 (1-1). Gościom prowadzenie dał Bartosz Kapustka. Gospodarze odpowiedzieli trafieniami Darko Jevticia i rezerwowego Macieja Gajosa.

Goście objęli prowadzenie już w 7. minucie po bardzo ładnej, zespołowej akcji. Marcin Budziński podał do Boubacara Dialiby, Senegalczyk zagrał na prawą stronę do Mateusza Cetnarskiego, a ten dośrodkował po ziemi w pole karne, gdzie bez przyjęcia uderzył Bartosz Kapustka i pokonał Jasmina Buricia. "Kolejorz" bardzo szybko jednak odrobił straty, bo zaledwie dwie minuty później Tamás Kádár zagrał z własnej połowy w szesnastkę Cracovii. Tam piłka niefortunnie odbiła się od głowy Jakuba Wójcickiego i spadła pod nogi Darko Jevticia, który oddał strzał. Futbolówka odbiła się jeszcze od Piotra Polczaka i wpadła do bramki.

W 26. minucie Erik Jendrišek zdecydował się na strzał sprzed pola karnego, lecz Burić nie dał się zaskoczyć. W odpowiedzi Kádár podał do Gergő Lovrencsicsa, a skrzydłowy Lecha kopnął na bramkę, ale Grzegorz Sandomierski skutecznie interweniował. W 38. minucie Kádár zagrał do Jevticia, a Szwajcar przebiegł z piłką kilkanaście metrów i oddał niecelny strzał. Trzy minuty później ładną akcję przeprowadzili gospodarze. Tomasz Kędziora podał do Lovrencsicsa, Węgier zagrał w pole karne, a bez przyjęcia kopnął Dawid Kownacki, jednak futbolówka poleciała nad poprzeczką.

Drugą połowę od groźnego ataku rozpoczęła Cracovia. Cetnarski dośrodkował w szesnastkę z rzutu rożnego, a na krótkim słupku strzał głową oddał Jendrišek, ale bardzo dobrą interwencją wykazał się Burić. W 59. minucie dwójkową akcję przeprowadzili napastnicy gości. Dialiba podał na lewą stronę do Cetnarskiego, a ten zagrał do będącego już w polu karnym Senegalczyka, który jednak bez przyjęcia w trudnej sytuacji uderzył niecelnie. Następnie z prawej strony boiska w szesnastkę zacentrował Deleu, a tam źle w piłkę trafił Budziński i ta poleciała obok słupka.

W odpowiedzi Sisi podał do Lovrencsicsa, a węgierski skrzydłowy kopnął na bramkę, ale Sandomierski skutecznie interweniował. W 86. minucie Lovrencsics zacentrował w szesnastkę, a strzał głową oddał Łukasz Trałka, ale świetną interwencją wykazał się golkiper gości. Kilka chwil później Sandomierski był już jednak bezradny. Lovrencsics ponownie dośrodkował w szesnastkę, a bez przyjęcia uderzył Maciej Gajos i pokonał bramkarza "Pasów".

6 marca 2016, 18:00 - Poznań (Inea Stadion)
Lech Poznań 2-1 Cracovia
Darko Jevtić 9, Maciej Gajos 87 - Bartosz Kapustka 7

Lech: 1. Jasmin Burić - 4. Tomasz Kędziora, 23. Paulus Arajuuri, 35. Marcin Kamiński, 5. Tamás Kádár - 11. Gergő Lovrencsics, 7. Karol Linetty, 6. Łukasz Trałka, 10. Darko Jevtić (70, 55. Abdul Aziz Tetteh), 25. Sisi (70, 29. Kamil Jóźwiak) - 24. Dawid Kownacki (82, 14. Maciej Gajos).

Cracovia: 29. Grzegorz Sandomierski - 26. Deleu, 21. Hubert Wołąkiewicz, 24. Piotr Polczak, 22. Jakub Wójcicki (90, 18. Hubert Adamczyk) - 62. Erik Jendrišek, 14. Damian Dąbrowski, 27. Marcin Budziński, 67. Bartosz Kapustka (88, 71. Anton Karaczanakow) - 7. Boubacar Dialiba (74, 99. Tomáš Vestenický), 10. Mateusz Cetnarski.

żółta kartka: Lovrencsics.

sędziował: Daniel Stefański (Bydgoszcz).

Nie ma komentarzy?

Karcić - 6 marca 2016, 19:57:13 - *.37.232.110 (*.254.243.237)
Dobrze, bo krakowiaki już za bardzo się buzowali i spinali mówiąc o swojej potędze.

wzl - 6 marca 2016, 19:58:26 - *.dynamic.chello.pl
dajcie sobie spokoj z tymi glupimi rymowankami

Karcić - 6 marca 2016, 19:58:30 - *.37.232.110 (*.254.243.237)

pik - 6 marca 2016, 19:58:36 - *.dynamic-ww-2.vectranet.pl
e tam, ten Słoweniec Jevtić jest lepszy

wzl - 6 marca 2016, 19:59:20 - *.dynamic.chello.pl

lechia - 6 marca 2016, 19:59:26 - *.neoplus.adsl.tpnet.pl
Probierz płakałeś że pierwsza bramka była po faulu. A w meczu Lecha w 87 minucie była identyczna sytuacja i sędzia też nie odgwizdał faulu.

lechia - 6 marca 2016, 19:59:51 - *.neoplus.adsl.tpnet.pl

ehh - 6 marca 2016, 20:00:24 - *.dynamic.chello.pl
@zarcik Rumun, Węgier co za różnica
To nic że się nienawidzą

ex - 6 marca 2016, 20:02:44 - *.dynamic.gprs.plus.pl
komentarze beda po zakonczeniu sezonu jak legia bedzie mistrzem a lech wicemistrzem

rex - 6 marca 2016, 20:03:01 - *.centertel.pl
Leh grał dobrze a Cracovia tak samo jak w temacie. Wislackie pieski będą ujadac ale gts ZOMO Myślenice gra teraz na poziomie III ligi. A Pasy pięknie, ale teraz trzeba wygrać z Legia i po 68 latach Cracovia mistrzem Polski!!!

global - 6 marca 2016, 20:08:54 - *.neoplus.adsl.tpnet.pl
z takimi "obrońcami" to Cracovia może się do "8" nie zakwalifikować.
Ciekawi mnie też ile płaci Budziński aby go wystawiać z taką "formą". Dziś Cracovia przez top grała cały mecz w "10" (choć fizycznie w 11)

Legia Fan - 6 marca 2016, 20:31:14 - *.dynamic.chello.pl
Legia przegrała z Niecieczą, a i tak będzie mistrzem.

Legia Fan - 6 marca 2016, 20:34:16 - *.dynamic.chello.pl

MZKS - 6 marca 2016, 20:46:06 - *.dzierzoniow.vectranet.pl
Brawo Lech !!
Dzierżoniów pozdrawia

maro - 6 marca 2016, 20:53:46 - *.dynamic.gprs.plus.pl
Ustawka- Lech bardziej potrzebował punktów. Inna sprawa, że Craxa nie jest taka silna.

CRACOVIA - 6 marca 2016, 20:57:19 - *.centertel.pl
Futbol bywa przewrotny - i to się dziś potwierdziło. Lech w II połowie przez długie momenty zamknięty przez nas na własnej połowie. Gdyby Dialiba był snajperem a nie sprinterem to 3 oczka pojechały by do Krakowa. Frajersko stracony gol w 87 minucie i po meczu. Cóż trzeba powalczyć w 4 ostatnich spotkaniach o utrzymanie się w pierwszej czwórce aby w rundzie mistrzowskiej miec 4 mecze u siebie. Puchary wydają się być realne, MP raczej matematycznie. Chociaż za tydzień będziemy mądrzejsi...

Fiolek - 6 marca 2016, 21:08:33 - *.neoplus.adsl.tpnet.pl
Bardzo dobry mecz przyjaźni. Jedni i drudzy pokazali kawałek dobrego futbolu, z tym, że więcej szczęścia, a może jednak umiejętności miał Lech i brawa dla niego. Kolejorz bardzo potrzebował tych punktów. A Cracovia za tydzień ma zadanie powalić Legie i mam nadzieję, że im się to uda!!!!!!!!

edd - 6 marca 2016, 21:10:59 - *.dynamic.chello.pl
@Fiolek "A Cracovia za tydzień ma zadanie powalić Legie i mam nadzieję, że im się to uda!!!!!!!!"
Tak im się uda jak przez ostatnie 10 lat, czyli nie uda - nie licz na cuda

figo skin - 6 marca 2016, 21:23:03 - *.centertel.pl
Najładniej to Gdańsku grali bo dużo gołi jak lechia się rozkręci to zobaczycie.

Portowiec - 6 marca 2016, 21:23:16 - *.ds.zut.edu.pl
Mecz na remis, ale Lech wygrał. Dla mnie w sumie dobrze. Nożownicy w najbliższych 2 kolejkach będą bez wygranej. Myślę, że z Legią przegrają 1-2, a w Szczecinie 3-1. Jeśli Ruch jutro przegra z Pogonią to (w obecnej formie) tylko top6 bije się o puchary.

Fan Legii - 6 marca 2016, 21:31:17 - *.dynamic.chello.pl
Lech ma szanse na puchary, islandzki Stjarnan nie może się już doczekać rewanżu. Podobnie Żalgiris Wilno.

Albert - 6 marca 2016, 21:43:06 - *.centertel.pl
Słaby mecz, ciężko było na to patrzeć... Poziom tej ligi z roku na rok jest niższy.

Fan Legii - 6 marca 2016, 21:52:14 - *.dynamic.chello.pl
Stjarnan czeka na rewanż, tym razem ze 3:0 puknie Lechusia, bo to słabeusz.

puszek - 6 marca 2016, 21:58:55 - *.dynamic.chello.pl
Nie możecie sobie darować tych idiotycznych rymowanek i umieszczać normalne tytuły?

do puszek - 6 marca 2016, 22:05:55 - *.dynamic.chello.pl
A co ci przeszkadza, to fajne jest, takie urozmaicenie, nudy takie że hej.

puszek - 6 marca 2016, 22:09:22 - *.dynamic.chello.pl
do puszek@
Jakby te rymy były przynajmniej zabawne lub choć trochę sensowne to spoko.

Git - 6 marca 2016, 22:25:50 - *.dynamic-ra-6.vectranet.pl
no i brawo

bumar - 6 marca 2016, 22:59:44 - *.neoplus.adsl.tpnet.pl
do S to na Legię przywioziom 40000 gimbusów z wsi typu żerków i środa wlkp i inne dopiewa i rokietnicy???

Legia Fan - 6 marca 2016, 23:17:16 - *.dynamic.chello.pl
A propos frekwencji, w rundzie wiosennej na Legię w każdym meczu jak dotychczas przychodzi 24 tysiące i więcej, a na Lecha dopiero pierwszy raz w tej rundzie przyszło tyle,co też nie jest nic szczególnego, bo stadion Lecha jest na 41 tysięcy. Jedyny mecz w sezonie w Poznaniu na którym jest komplet, to jest mecz z Legią, której mają wielki kompleks, frekwencje też Legia ma najlepszą.

pipek - 6 marca 2016, 23:23:00 - *.dynamic.mm.pl
@Fan podniecaj się pod newsem Legii a nie tutaj, tutaj nikogo to nie interesuje!!!

Legia Fan - 6 marca 2016, 23:38:32 - *.dynamic.chello.pl
@ pipek, a co, prawda boli ? Najwyższy już czas wyzbyć się kompleksów, zacznij od zaraz. A artykuły o Legii wymijasz zapewne szerokim łukiem,hipokryto ?

Max - 6 marca 2016, 23:55:17 - *.134.65.254
@ do redakcji
Od kiedy przewidywana jest auto symulacja kolejek 31-37 ? Bo trochę schodzi się na własną rękę

Na Wałka - 7 marca 2016, 1:06:57 - *.free.aero2.net.pl
Kuchenkorz szczęśliwie wygrał, ale pucharów z taką grą w tym roku nie będzie. Legia, Piast i Lechia zafiniszuje.

dlksaj - 7 marca 2016, 2:09:22 - *.dynamic.chello.pl
Na Wałka: mogą być - o ile zepną się w PP.

bladix - 7 marca 2016, 7:23:07 - *.dynamic.gprs.plus.pl
Podkreślanie na każdym kroku jaka to Legia och i ach, jaką to ma super frekwencję jest raczej wyrazem próby wyzbycia się kompleksów. Kompleksów które tkwią w kibicach Legii od dawna ze względu na brak awansu do ligi mistrzów mimo swojej niepodważalnej "wielkości". Legia Fan jest tego klasycznym przykładem pisząc tego typu posty w newsach o Lechu.

Legia Fan - 7 marca 2016, 8:47:30 - *.dynamic.chello.pl
@ bladix, Legia już grała kiedyś w Lidze Mistrzów, czekam kiedy wam się to uda i co najmniej tak jak Legia do ćwierćfinału dojdźcie, wtedy będziecie mogli się puszyć przed resztą Polski. Tyle że wy nigdy dalej w pucharach nie doszliście jak 2 runda Pucharu UEFA(Ligi Europa). Legia jest najbardziej utytułowanym polskim klubem, czego dowodem jest pozycja lidera Legii w Tabeli Wszechczasów Ekstraklasy i tabeli polskich klubów w pucharach.

kazio - 7 marca 2016, 9:55:53 - *.neoplus.adsl.tpnet.pl
Urban miał nos wpuścił Gajosa. Gajos miał złote gacie z Lechem nie wygracie.
Dziecinada z tymi tytułami hehehehe

@Na Wałki - 7 marca 2016, 10:55:11 - *.10.252.92
@ NA Walki. Mylisz się dzieciaku. Lech będzie grał w pucharach , wystarczy że wygra półfinał pucharu Polski z Sosnowcem, w lidze też są blisko podium

dziubek - 7 marca 2016, 12:58:30 - *.public.t-mobile.at
finaliści pucharów krajowych nie grają w pucharze Europy tylko te drużyny które je zdobywają.Oby Lech nie zdobył i nie robił wstydu w Europie

LEO - 7 marca 2016, 15:19:41 - *.neoplus.adsl.tpnet.pl
No faktycznie miał nosa

Znany - 7 marca 2016, 16:10:47 - *.adsl.inetia.pl
Według mnie Lovrencsics godnie zastąpił w tym meczu Szymka Pawłowskiego cóż dobrze że wygrali bo remis dla obu to Porażka dobrze że Lech wygrał nadzieja na Puchary jest oprócz Pucharu Polski aha i wracaj do zdrowia Szymek ! bez względu na wszystko KKS Lech Poznań 1922 !

Han Solo - 7 marca 2016, 18:29:01 - *.dynamic.chello.pl
Gajos to powinein grac w pierwszym skladzie.
Nie rozumiem czemu Urban go nie wystawia.

FTP - 7 marca 2016, 21:00:03 - *.dynamic.mm.pl
ja mam pytanko, Thomalla zsotal tylko wypozyczony do Heidenheim?

needle - 8 marca 2016, 7:53:27 - *.adsl.inetia.pl
Zawsze się zastanawiam nad tym jak dryfują myśli komentatorów...
Jeśli trener wprowadził zawodnika, który strzelił gola na miejsce takiego, który grał niemal cały mecz i nie potrafił strzelić to warto się najpierw zastanowić czemu tak późno; przecież idąc tym tokiem rozumowania gdyby Gajos wszedł w połowie strzeliłby pewnie 2-3. A gdyby grał od początku pewnie z pół kopy :x