10 maja 2015, 19:51:36 - euzi
Piech ratuje Bełchatów

W przedostatnim meczu 31. kolejki T-Mobile Ekstraklasy Cracovia zremisowała na własnym boisku z GKS-em Bełchatów 1-1 (1-0). Podopiecznym Jacka Zielińskiego prowadzenie w 12. minucie dał Erik Jendrišek, a w końcówce remis gościom uratował Arkadiusz Piech.

Mecz lepiej rozpoczęła Cracovia. Już w 8. minucie Deniss Rakels oddał piłkę na prawo do niepilnowanego Dariusza Zjawińskiego, ten płasko i precyzyjnie zagrał do uciekającemu obrońcom Erika Jendriška, a uderzenie Słowaka przeszło minimalnie obok lewego słupka bramki GKS-u. Kilka minut później jego strzał był już jednak skuteczny - Zjawiński stracił futbolówkę, ale natychmiast przejął ją Deleu i świetnie dośrodkował na głowę swojego kolegi z zespołu. Zamykający akcję przy dalszym słupku Jendrišek bez problemów pokonał Dariusza Trelę.

Goście spróbowali się odgryźć w 17. minucie za sprawą Michała Maka. Lewoskrzydłowy zbiegł ze swojego skrzydła do środka i prawą nogą zmusił Krzysztofa Pilarza do zbicia piłki do boku. Niebezpiecznie było też kwadrans później po podaniu tego samego zawodnika. Całą akcję zainicjował dalekim podaniem w środku pola Damian Szymański, a Mak wykorzystał swoją szybkość i bliżej linii końcowej wycofał do Arkadiusza Piecha. Snajper GKS-u w dobrej okazji strzelił obok bramki gospodarzy. Kilka minut przed końcem pierwszej połowy znów duet Mak-Piech wypracował szansę dla gości - po prostopadłym podaniu Maka na wolne pole wyszedł Piech, ale zdołał go uprzedzić interweniujący Pilarz.

Po dość sennym początku drugiej części meczu do interwencji w 63. minucie bramkarza zmusił Adam Mójta swoim strzałem z prawej strony boiska z rzutu wolnego. W odpowiedzi po drugiej stronie boiska mocno piłkę w pole karne wbił Damian Dąbrowski, nikt nie zdołał jej sięgnąć głową, a Trela wypiąstkował ją przed siebie. Chwilę po rzucie rożnym i zamieszaniu na piętnastym metrze do futbolówki dopadł Piotr Polczak, ale, mając trochę miejsce, fatalnie przestrzelił. Cracovia już myślała o zwycięstwie, a w 86. minucie goście wyrównali. Błąd przy wyprowadzaniu piłki popełnił Miroslav Čovilo, przejął ją Szymański i natychmiast prostopadle zagrał do przodu. Będący na spalonym Bartosz Ślusarski zatrzymał się, za to do przodu ruszył Piech i niezbyt silnym strzałem od słupka dał swojej drużynie remis. Już w 89. minucie piłkę w polu karnym od Čovilo dostał Deniss Rakels, a piłka po jego strzale trafiła w poprzeczkę.

10 maja 2015, 18:00 - Kraków (stadion Cracovii)
Cracovia 1-1 GKS Bełchatów
Erik Jendrišek 12 - Arkadiusz Piech 86

Cracovia: 80. Krzysztof Pilarz - 26. Deleu, 3. Sreten Sretenović, 24. Piotr Polczak, 6. Adam Marciniak - 92. Deniss Rakels, 5. Miroslav Čovilo, 14. Damian Dąbrowski (77, 10. Mateusz Cetnarski), 67. Bartosz Kapustka (59, 27. Marcin Budziński), 62. Erik Jendrišek (84, 8. Krzysztof Nykiel) - 9. Dariusz Zjawiński.

Bełchatów: 44. Dariusz Trela - 17. Adrian Basta (38, 66. Błażej Telichowski), 5. Paweł Baranowski, 24. Damian Zbozień, 15. Adam Mójta - 10. Pawieł Komołow (60, 88. Maciej Małkowski), 4. Damian Szymański, 20. Patryk Rachwał, 33. Sebastian Olszar (69, 18. Bartosz Ślusarski), 9. Michał Mak - 7. Arkadiusz Piech.

żółte kartki: Polczak - Mójta, Małkowski.

sędziował: Paweł Gil (Lublin).
widzów: 5209.

as - 10 maja 2015, 19:52:26 - *.elpos.net
cracovia do I ligi a potem do II. tam jest wasze miejsce!

Kaos - 10 maja 2015, 19:53:29 - *.bb.online.no
Szkoda tych 2 punktow Cracovii...
@as do nauki gimbusie

dsw - 10 maja 2015, 19:56:37 - *.centertel.pl
Nykiel to się nawet co 3 ligi nie nadaje .Arek - Świdnica ci nie wybaczy.

prawy - 10 maja 2015, 19:56:50 - *.dynamic-ra-1.vectranet.pl
derby krakowa powinny być rozgrywane w okręgówce

PN - 10 maja 2015, 20:01:08 - *.spidernet.pl
Jak Cracovia tego nie wygrała to nie wiem ale tak to jest, jak gra się na 1:0 to lubi się zemścić. Poziom gry Bełchatowa słabiutki, choć dziś jakby odrobinę lepiej niż zwykle.

yahooGKS - 10 maja 2015, 20:04:25 - *.toya.net.pl
Olszar, Zbozień, Komołow - matko Boska...

wer - 10 maja 2015, 20:12:24 - *.warszawa.vectranet.pl
Moim zdaniem EXTRAKLASA powinna liczyć 18 drużyn i nie powinna być dzielona na jakieś powalone dwie grupy. Czesi (10,5 mln naród) w swojej extraklasie mają 16 drużyn i dwie drużyny w eliminacjach do Ligi Mistrzów. Tylko tam w ostatnich 6 kolejkach 50% zespołów gra o nic i może wpuszczać na boisko młodych zawodników których sprzedają za sezon lub dwa do np. Bundesligi.

wer - 10 maja 2015, 20:30:18 - *.leczyca.vectranet.pl
Wer jeśli chodzi o Czechów masz rację, ale w naszej lidze powinno być 10 zespołów czyli byłoby 36 kolejek i każdy mecz byłby o coś z zaangażowaniem.

bob57 - 10 maja 2015, 20:43:48 - *.77.classcom.pl
Z taką grą to w latach 70-tych nie mielibyście co szukać na krakowskich błoniach piłkarzyki....

premo - 10 maja 2015, 20:47:48 - *.neoplus.adsl.tpnet.pl
to co Rakels zrobił w 89 minucie to udowadnia jaka ta liga jest słaba ,facet ma czystą pozycje i nie potrafi trafić do światło bramki !Kompromitacja

@premo - 10 maja 2015, 21:13:56 - *.dynamic.chello.pl
Znowu sie pokazujesz ... Nikt ci nie każe tego oglądać, jak ci sie nie podoba to oglądaj ligę hiszpańska gdzie sa dwie drużyny, niemiecka gdzie jest jedna albo angielska gdzie crystal palace wygrywa z city

(L) - 10 maja 2015, 21:16:44 - *.dynamic.chello.pl
Brawo Arek.Mam nadzieję ,że te 2 pkt.zabraknie Cracovii do utrzymania

kibiccc - 10 maja 2015, 21:36:22 - *.centertel.pl
Bełchatów nie poprawił swojej gry po zmianie trenera. Dzisiaj punkt uratowany ale do utrzymania bardzo długa i wyboista droga widząc poziom piłkarski.

wer - 10 maja 2015, 21:37:12 - *.warszawa.vectranet.pl
Jeśli ktoś pisze że powinno być 10 zespołów w extraklasie to pisze głupoty. Czemu 10 może 4 a najlepiej dwa LEGIA i LECH i 30 kolejek.

wer - 10 maja 2015, 21:43:45 - *.warszawa.vectranet.pl
polskie rozgrywki powinny wyglądać następująco
POZIOM 1 - ogólnokrajowa EXTRAKLASA 18 drużyn
POZIOM 2 - ogólnokrajowa 1 LIGA 18 drużyn
POZIOM 3 - ogólnokrajowa 2 LIGA 18 drużyn
POZIOM 4 - 3 LIGA (4 grupy po 18 drużyn)
POZIOM 5 - 4 LIGA (8 grup po 18 drużyn)
POZIOM 6 - 1WSZA WOJEWÓDZKA LIGA (16 grup po 18 drużyn)
niższe poziomy w gestii związkó regionalnych

wierny kib - 10 maja 2015, 22:18:21 - *.centertel.pl
Brawo GKS, brawo Arek Piech.Oby tak dalej. Wierzę w utrzymanie GKS-u w ekstraklasie.

ZNAWCA - 10 maja 2015, 22:54:42 - *.156.230.166
Bełchatów ma obecnie dwóch zawodników na poziomie ekstraklasy Piech i M.Mak, reszta to wyrobnicy. Dzisiaj fartowny remis w meczu o 6 punktów, ale i tak nie wróże im utrzymania po tym co zobaczyłem z ich strony w dwóch meczach przeciwko Cracovii. A Cracovia mogła już dziś zapewnić sobie praktycznie byt, a tak trzeba będzie się jeszcze pomęczyć i podenerwować. Niemniej uważam, że trener Zieliński utrzyma Pasy w elicie.

FanWa - 10 maja 2015, 22:57:46 - *.tor-exit.network
Piłkarze Cracovii są tak dobrzy jak ich kibice którzy tylko w 1/3 zapełnili swój stadion, a z Wisły Kraków sobie robili pośmiechówki, że ich kibiców było mało, było mało ale was jeszcze mniej, nie każde miasto jest Warszawą, nie każdy jest Warszawiakiem. Patrzcie i podziwiajcie. Warszawa, stadion Legii, frekwencja o jakiej możecie tylko pomarzyć

dsw - 10 maja 2015, 23:27:45 - *.centertel.pl
do FanWa wylecz te swoje kompleksy warszawskie gracie o mistrza a stadionu nie potraficie zapełnić a i połowa na stadionie nie jest z w-wy tylko z wioch.

FanWa - 10 maja 2015, 23:33:27 - *.privacyfoundation.ch
Nie mam żadnych kompleksów, ja mam tylko zmarwienie że Lech ma dwa punkty przewagi. Pozdrawiam i życzę utrzymania kibicowi Cracovii. Bo ja jestem Polakiem i potrafię docenić to oc Cracovia zrobiła dla polskiej piłki nożnej.Myślenie historyczne jest mi bliskie.Cracovia musi grać w ekstraklasie.

dexter - 10 maja 2015, 23:41:00 - *.neoplus.adsl.tpnet.pl
Cracovia wyglada solidnie w ataku obrona niestety nie byla nigdy dobra strona,szczegolnei tendencja do tracenia bramek 0d 80 min do konca meczu ,co do kibicow ja sie nie dziwie tak malej liczbie bo przyjechalem z angli na mecz dzis i co wchodze na sektor D gdzie bilet dla studenta 5 zl byl a okazuje sie ze az 18 zl w dniu meczu bez znizki to mnie nie dziwi taka frekwencja.

zed - 10 maja 2015, 23:52:26 - *.play-internet.pl
Dwie najsłabsze ekipy w lidze

CrossRhode - 11 maja 2015, 2:21:32 - *.neoplus.adsl.tpnet.pl
Jak Cracovia rozwiąże kontrakty z - Sreten Sretenović , Mateusz Żytko , Adam Marciniak , Krzysztof Nykiel , Dariusz Zjawiński , Mateusz Cetnarski i zastąpi ich kimś pokroju EX to Krakowianie mogą walczyć o najwyższe cele w polskiej ekstraklasie

CrossRhode - 11 maja 2015, 2:25:07 - *.neoplus.adsl.tpnet.pl
Nie piszę to jako kibic Cracovii tylko jako kibic Siarki , taka moja obiektywna ocena Co do Ortegi to dalej jest wielką niewiadomą , oczywiście trenerowi Zielińskiemu życzę sukcesów,a tym samym Cracovii ;)

focus - 11 maja 2015, 9:31:12 - *.play-internet.pl
1 liga Łęczna i Bełchatów

EdekWa - 11 maja 2015, 10:55:53 - *.solidonetworks.com
I Ture wyborów wygrał najlepszy z możliwych kandydatów, antysystemowy, antypeerelowski, antyPOstkomunistyczny Andrzej Duda. Spróbuj to tylko usunąć adminku to wpisze to na nowo. Wiesz że to zrobię. Piszę tu już od wczoraj.A będę pisał do jutra.A co do artykułu żeby nie było że trolluje,to Cracovia się utrzyma, ktoś z trójki Łęczna, Bełchatów, Zawisza spadnie.

123 - 11 maja 2015, 12:17:56 - *.neoplus.adsl.tpnet.pl
bramka dla gks ze spalonego ślusarski był na spalonym piech nie był ok z tym ze slusarski wykonał ruch do piłki wiec podłaczył sie do akcji pośrednio zmylił obrońców dla mnie spalony

CAT CITY 2 - 11 maja 2015, 13:55:43 - *.jutra.pl
Dalej GKS utrzymacie tylko wygrajcie z Podbeskidziem i resztę spróbujcie a jak nie to na remisy! Dalej walka o utrzymanie trwa!

klosz - 11 maja 2015, 16:28:17 - *.dynamic.chello.pl
To może być ważny punkt dla Bełchatowian. Utrzymanie Górnik, GKS, Zawisza, Piast.

cenzorchuj - 18 maja 2015, 0:03:08 - *.10.99.203