27 lipca 2014, 19:55:31 - piter
Szlagier na remis

W najciekawiej zapowiadającym się spotkaniu 2. kolejki T-Mobile Ekstraklasy Górnik Zabrze zremisował na własnym stadionie z Lechem Poznań 1-1 (0-1). Prowadzenie dla "Kolejorza" zdobył Łukasz Teodorczyk, a po przerwie wyrównał Mateusz Zachara.

Spotkanie lepiej rozpoczęli podopieczni Mariusza Rumaka. Piłkę z prawej strony boiska wstrzelił w pole karne Szymon Pawłowski. Najwyżej do główki wyskoczył Łukasz Teodorczyk, jednak zmierzającą pod poprzeczkę futbolówkę wybił na rzut rożny Pāvels Šteinbors. W 13. minucie po zamieszaniu w polu karnym piłka trafiła pod nogi Pawłowskiego. Skrzydłowy Lecha bez zastanowienia uderzył w stronę bramki Górnika. Golkiper zabrzan nie miał żadnych problemów z interwencją. Na odpowiedź gospodarzy musieliśmy czekać aż do 17. minuty. Pędzący prawym skrzydłem Roman Gergel dośrodkował w pole karne do Rafała Kosznika, ale uderzenie byłego gracza GKS-u Bełchatów przeleciało nad bramką. Dwie minuty później "Kolejorz" objął prowadzenie. Paulus Arajuuri posłał długą piłkę do Teodorczyka. Napastnik Lecha wykorzystał chwilę zawahania obrońców i silnym strzałem lewą nogą w dalszy róg pokonał Šteinborsa. W 23. minucie Górnik mógł doprowadzić do wyrównania, lecz Błażej Augustyn główkował niecelnie. Jedenaście minut później, po krótkim rozegraniu rzutu wolnego, na strzał z 25 metrów pokusił się Seweryn Gancarczyk. Uderzenie byłego obrońcy Lecha nieznacznie minęło lewy słupek Jasmina Buricia. Górnik nie poprzestawał w atakach. Bliski zdobycia gola był również Radosław Sobolewski, jednak jego strzał z jedenastu metrów zablokował Mateusz Zachara. Ostatnią sytuację w pierwszej połowie stworzyli goście. Piłkę z rzutu wolnego zagrywał Muhamed Keïta. Futbolówka trafiła pod nogi Darko Jevticia, który kopnął wprost w golkipera gospodarzy.

W pierwszych minutach drugiej połowy gra toczyła się głównie w środku pola. W 57. minucie z rzutu wolnego po lewej stronie boiska zagrywał Róbert Jež. Najwyżej w polu karnym wyskoczył Arajuuri i wybił piłkę na rzut rożny. Chwilę później Górnik doprowadził do wyrównania. Sobolewski podał na lewo do Kosznika. Pomocnik zabrzan zagrał płasko w pole karne, gdzie dostawił nogę Zachara i umieścił piłkę w bramce. Niedługo potem gospodarze mogli objąć prowadzenie za sprawą Ježa, ale ten nieczysto trafił w futbolówkę i ta przeleciała obok słupka. Po drugiej stronie boiska sytuację stworzył sobie wprowadzony chwilę wcześniej Gergő Lovrencsics, jednak jego uderzenie było niecelne. W 79. minucie Łukasz Madej przytomnie zagrał do będącego po lewej stronie Gergela. Strzał Słowaka trafił prosto w ręce golkipera "Kolejorza". Dziewięć minut później Pawłowski zbiegł z lewego skrzydła w stronę pola karnego i uderzył w środek bramki, nie sprawiając problemów bramkarzowi.

27 lipca 2014, 18:00 - Zabrze (Stadion im. Ernesta Pohla)
Górnik Zabrze 1-1 Lech Poznań
Mateusz Zachara 58 - Łukasz Teodorczyk 19

Górnik: 1. Pāvels Šteinbors - 17. Dominik Sadzawicki, 2. Błażej Augustyn, 22. Seweryn Gancarczyk - 11. Roman Gergel, 6. Radosław Sobolewski, 26. Adam Danch, 18. Łukasz Madej (90, 25. Dzikamai Gwaze), 81. Róbert Jež (73, 89. Wojciech Łuczak), 4. Rafał Kosznik - 20. Mateusz Zachara (83, 9. Dawid Plizga).

Lech: 1. Jasmin Burić - 4. Tomasz Kędziora (78, 20. Hubert Wołąkiewicz), 23. Paulus Arajuuri, 35. Marcin Kamiński, 25. Luis Henríquez - 8. Szymon Pawłowski, 6. Łukasz Trałka, 16. Darko Jevtić, 24. Dawid Kownacki, 77. Muhamed Keïta (62, 11. Gergő Lovrencsics) - 10. Łukasz Teodorczyk (59, 19. Kasper Hämäläinen).

żółte kartki: Sadzawicki, Augustyn, Danch - Arajuuri, Henríquez, Kędziora, Trałka.

rustow - 27 lipca 2014, 19:59:58 - *.172.252.97
Amica wraca na tory ligowego sredniactwa.

Putin - 27 lipca 2014, 20:00:01 - *.53-79-r.retail.telecomitalia.it
ruch co???1-2 hahahaha

kuchenkorz - 27 lipca 2014, 20:00:08 - *.dynamic.chello.pl
od 2006 amicorz wronki

elo - 27 lipca 2014, 20:00:30 - *.dynamic.chello.pl
czy ten co biegał na golasa, to z Wiary Lecha?

rafi - 27 lipca 2014, 20:00:35 - *.neoplus.adsl.tpnet.pl
Rumak ty czlowieku nie masz wstydu-baty z AIK z Zalgirisem teraz cudem awans z ogorkami z Estonii a teraz znowu WLKP sie wstydzi

marjech - 27 lipca 2014, 20:00:53 - *.wtvk.pl
No i wszystko wraca do normy czyli Rumakowa mizeria z 2-3 kolejki i Legia odskoczy z taka zenada w grze nie ma szans na mistrzostwo

fax - 27 lipca 2014, 20:01:12 - *.30.58.62.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl
ten golas co wbiegł dobitnie pokazał sytuację w Górniku ,bieda z nędzą plus nadwaga ...ambicji nad możliwości.A może on z Sosnowca ? bo tam takich pod dostatkiem kretynów?

Nikoś - 27 lipca 2014, 20:01:17 - *.ccp.pl
Fart Lecha, że udało im się zremisować, bo tragicznie zagrali. Dzisiejsze występy pucharowiczów pokazały, że pogodzenie gry w lidze i pucharach jest dla polskiego klubu misją niemożliwą. A Legia skupiona tylko na lidze znowu wciągnie ją nosem.

as - 27 lipca 2014, 20:03:00 - *.dynamic.chello.pl
czy poza tym jednym golasem, byli tam jeszcze jacyś kibice amici?

mike - 27 lipca 2014, 20:03:32 - *.adsl.inetia.pl
Rumakos za dużo merda w składzie... błąd Paulusa i zwycięstwo uciekło

muhamad - 27 lipca 2014, 20:04:54 - *.tktelekom.pl
brawa dla pilkarzy Zabrza za walke Tylko po co w skladzie pajac Kosznik

Muniek - 27 lipca 2014, 20:06:11 - *.neoplus.adsl.tpnet.pl
Czy ten golas był z dedykacją dla trenera Mariusza Rumaka ?

realista - 27 lipca 2014, 20:06:18 - *.play-internet.pl
To wy nie wiecie, że Lech przegrał przez sędziego? przed spotkaniem przelew doszedł z Warszawy.

do Moni - 27 lipca 2014, 20:06:42 - *.dynamic.chello.pl
przecież nie jestem twoim ojcem :o chyba słonko przygrzało mocno

Tomek - 27 lipca 2014, 20:07:12 - *.static.ip.netia.com.pl
Lech się oszczędzał przed ligą europy tak na serio to niema już słabych klubów wszystko się wyrównuje farmerzy,bankowcy,kucharze uwierzyli w swoje siły powodzenia w pucharach

tratatata - 27 lipca 2014, 20:07:20 - *.57.146.47.internetia.net.pl
Naprawde dobry Gornik oglądamy w drugim kolejnym meczu.Chłopaki maja jaja i jesli tylko kondycyjnie beda dawac rade bedzie to bardzo ciekawy sklad.Lech został w drugiej połowie zdominowany.Kiedy wreszcie cos ruszy na stadionie Gorniika jesli chodzi o budowe?

porto - 27 lipca 2014, 20:12:31 - *.dynamic.gprs.plus.pl
ciekawe czy Islandczycy zaś zademonstrują radość po strzelonym golu jak ostatnio;) fajne to było widział ktoś to?;)

Jaro - 27 lipca 2014, 20:18:08 - *.zabrze.vectranet.pl
@tratatata Mostostal Zabrze przejal juz zarzadzanie placem budowy wiec lada moment powinno sie ruszyc
Pozdro

321wtf - 27 lipca 2014, 20:18:26 - *.141.208.118
A kiedy graja z POGONIA,znowu im wklepia z 5 bramek..

Tarnowitz - 27 lipca 2014, 20:19:26 - *.neoplus.adsl.tpnet.pl
@tratatata już ruszyło a od poniedziałku Mostostal Zabrze bierze się za zadaszenie

pyra - 27 lipca 2014, 20:20:02 - *.11.184.43
Jak taki wynik będzie w czwartek to cały Poznań będzie fetował

Bocian - 27 lipca 2014, 20:26:34 - *.range86-182.btcentralplus.com
Lech slaby jak kartofel nie do gotowany Szczecin czeka

kaczucha - 27 lipca 2014, 20:28:56 - *.172.252.93
Powiem tak: mimo braku wypłat i życia o chlebie i wodzie piłkarze Górnika zagrali nieźle. Tacy pracownicy są na na wagę złota. Górnik kroczy drogą Widzewa i czeka go katastrofa, ale niech walczą na boisku. Szkoda bo może się okazać że kosztem Górnika w ekstraklasie ostaną się te łamagi z Piasta czy Korony albo bleh Podbeskidzia

Moni - 27 lipca 2014, 20:29:39 - *.icpnet.pl
Szczecin jak zwykle się napina a skończy na miejscach 8-10.

Putin - 27 lipca 2014, 20:29:42 - *.53-79-r.retail.telecomitalia.it
chyba szczeka

Gryfita - 27 lipca 2014, 20:34:41 - *.neoplus.adsl.tpnet.pl
Mamy lidera, w Szczecinie mamy lidera!!!

hardkor - 27 lipca 2014, 20:37:08 - *.cdma.centertel.pl
szlagier smiech na sali jak to miał być szlagier

qwerty - 27 lipca 2014, 20:42:27 - *.mtm-info.pl
brrrr szlagier to za mocne słowo ;-)

Gg - 27 lipca 2014, 20:56:18 - *.dynamic.chello.pl
Alah idz do lekarza obawiam sie ze masz cukrzyce powaga.

JohnyKSG - 27 lipca 2014, 20:58:38 - *.174.64.85
Górnik jakbu ciut lepszy,,,szkoda,że Jez i Gergel lepiej nie strzelali...teraz na Legie,remis minimum.

maciej - 27 lipca 2014, 21:14:20 - *.trustnet.pl
nie oglądałem, jak wypadł FC MKS Podatnik Zabrze?

sdf - 27 lipca 2014, 21:49:02 - *.icpnet.pl
golas był bo koniec miesiąca jest i pełno takich teraz w kraju mamy

azbest - 27 lipca 2014, 21:59:20 - *.galileusz.pl
Cenny remis dla Górnika, mają ekipę na 8-9 miejsce, Lech będzie w trójce, obojętnie jak się dzisiaj zaprezentował-Zabrze, to trudny teren.

geo573 - 27 lipca 2014, 22:07:39 - *.158.217.1.pat.umts.dynamic.t-mobile.pl
Ile można słuchać tej samej płyty,że amicorz,ze kuchenkorz,to jest klub Lech poznań

Tytus - 27 lipca 2014, 22:08:52 - *.neoplus.adsl.tpnet.pl
Sobolewski jest the best. Pełen szacun dla tego gościa. Bez niego Górnik o 30% słabszy.

MartinMix - 27 lipca 2014, 22:10:37 - *.net.pl
Czyżby "Wielki" Lech stracił punkty? no niesamowite!przecież to taka potęga co ma zawojować Europe a w Polsce ma zmiotnąć wszystkich. Dziwne ;)

Moni - 27 lipca 2014, 22:14:31 - *.icpnet.pl
Pochwal się swoim klubikiem.

tratatata - 27 lipca 2014, 22:43:20 - *.57.146.47.internetia.net.pl
azbest ...po dzisiejszym meczu to powiedzieć można że Gornik ma ekipa na pudło a Lech bedzie 8-9 .Jesteś tak dobry jak twoj ostatni mecz wiec biorac pod uwage dwie kolejki obu zespolow watpliwosci nie ma.Gornik lepszy od Lecha a za tydzien podmeczona sezonem hehe Legie puknie w Warszawie.

Johny - 27 lipca 2014, 22:44:40 - *.sccs.pl
Mecz średni. Lech powinien być niezadowolony,bo zagrał przeciętnie, a Górnik, bo stracił 2 punkty.

zimny dran - 27 lipca 2014, 22:52:43 - *.dynamic.chello.pl
coz za wspanialy tytul-szlagier na remis.jak takie mecze sa szlagierami to nie jest dobrze.zgadzam sie z ktoryyms z przedmowcow ze trener lecha zmienia ostro sklad.niestety nasze realia sa takie a nie inne i poprostu chcac-przepraszam-probojac awansowac dalej w pucharach i majac taka a nie inna jakosc na lawce musi to robic.co do samego meczu spodziewalem sie ze leszek wygra 1-0.lech to dryzyna na konterke-brakuje jakosci w srodku pola-brak typowego zawodnika na pozycje 10.co do czwartkowego meczu to nie wiem jak graja islandczycy ale mysle ze lech stzreli tam bramke.pozdrawiam Moni

leon - 27 lipca 2014, 22:59:10 - *.play-internet.pl
A ten gagatek co latoł z ptakiem na wierzchu to z Lecha był ?

pięta - 27 lipca 2014, 23:17:52 - *.centertel.pl
Slaby ten szlagier. Tacy niby biedni a reklam bez liku i o stadionie nie wpominając. Poznań po ostatnich wynikach tylko remis.

Kobicc - 27 lipca 2014, 23:31:17 - *.neoplus.adsl.tpnet.pl
W 3 meczach w sumie 6500 widzów To jakieś jaja!!!

xyz - 27 lipca 2014, 23:47:16 - *.neoplus.adsl.tpnet.pl
na 100% ten pan (lub jego znajomi) obstawili w totomixie, że wpadnie golas na boisko. Kurs 30 było na to - 2 dni poźniej już zostało wycofane z zakładów. Jeszcze zostały stadiony Wisły i Lechii - następna okazja już jutro :D

Lysy - 28 lipca 2014, 0:18:16 - *.bb.sky.com
Szkoda ze nie ma 3 punktow ale szacunek Panowie gramy dalej !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!111

Bocian - 28 lipca 2014, 0:58:54 - *.144.211.253
Lysy idz do fryjera

polak - 28 lipca 2014, 1:03:22 - *.wave-net.pl
Golas na końcu pokazał stan większości polskich kibiców goli ale wsoli.
Nic się nie stało niestety taka mentalność zamiast szukać młodych zdolnych i wydawać na nich kase to skup emerytów lub lepszych od naszych o przeciek ze bliskiego wschodu

or - 28 lipca 2014, 7:48:12 - *.rev.pro-internet.pl
Lech vel Amica Wronki grał jak zawsze czyli do zdobycia bramki dobrze a później zaczęli się wozić aż ich hanysy przycisnęli i o mało co nie wygrali!!.Niech poznańskie pyry tak trzymają!!.

Zabrze - 28 lipca 2014, 10:05:43 - *.promax.media.pl
Górnik nic nir grał w Zabrzu tylko Ruch i Piast

kibic - 28 lipca 2014, 10:11:16 - *.internetdsl.tpnet.pl
Nie wiem co chciał zamanifestować biegający nago po boisku gość ale przyszło mi na myśl , że to pasuje jako odnośnik do poziomu polskiej ligi.Niestety...

sss - 28 lipca 2014, 10:50:36 - *.centertel.pl
Pytanie: dlaczego Ubiparipa nie było w 18 na ten mecz?

do sss - 28 lipca 2014, 15:29:30 - *.absatellite.net
bo się spocił w poprzednim meczu i była grośba, że się przeziębi... :P

Zefel - 28 lipca 2014, 15:44:25 - *.088.074.pools.vodafone-ip.de
@Zabrze nie wyłajź już na klara bo mosz kopelhajs

yeti - 28 lipca 2014, 16:19:40 - *.146.188.65.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl
górnik spadek za brak licencji, a może nawet nie dograją do końca tego sezonu kilku piłkarzy upomina się o kasę a jest to spora kwota !!! No i te ponad 40 milionów długu (pewne info z zarządu)

JohnyKSG - 28 lipca 2014, 17:47:16 - *.dynamic.gprs.plus.pl
Yeti,to info to masz z...Himalajów,a w Lidze są jeszcze 2-3 kluby bardziej zadłużone...więc pomyśl,zanim napiszesz.zawsze mi żal takich ludzików:-0

Marek - 28 lipca 2014, 18:34:59 - *.dynamic.vectranet.pl
Do johnksg widzę że masz swój świat ,bo nie dopuszczasz pewnych faktów z tego realnego świata ,bo to co napisał yeti to sama prawda mamy długi i to kolosalne a jeszcze nie wszyscy byli zawodnicy się upominają o kasę , a Mańka Szulik tak zadłużyła miasto że nie ma z czego nam pomóc ! trzeba wierzyć w cud i ja w niego wierzę !

DENIS - 28 lipca 2014, 18:49:04 - *.neoplus.adsl.tpnet.pl
W Czwartek będzie lepiej

martin - 28 lipca 2014, 22:28:06 - *.dynamic.chello.pl
jak trener poda sie dodymisji to morze bede chodziłna lecha-on ma odejsc to patałach

hahahah - 29 lipca 2014, 15:08:13 - *.sileman.net.pl
mieszkaniec katowic wbiegł nago na boisko podczas meczu górnika... co w tym dziwnego? przecież świętują 5-cio lecie sztamy górnik gieksa;) jakoś specjalnie mnie ten fakt nei zaskoczył